Офіційна назва - Російська Федерація або Росія (за Конституцією РФ ці назви рівнозначні).

Географічне положення - РФ розташована у східній Європі і північній Азії. Межує: з КНДР, КНР, Монголією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Україною, Білоруссю, Литвою Польщею, Латвією, Естонією, Фінляндією та Норвегією. Вона також має морські кордони з Японією по Охотському морю та Сполученими Штатами по Беринговій протоці. Росія є найбільшою за територією країною в світі, що охоплює більше однієї восьмої площі Землі.

Площа - 17,075 млн. кв. км.

Населення - близько 143 млн. чол. (2012 р.)

Столиця - Москва - 11,6 млн. чол.

Офіційна мова - російська. Кожна автономна республіка може ввести у своїх межах свою національну мову як другу офіційну.

Клімат - крім крайніх північно-західних і південно-східних районів, континентальний, оскільки велика частина території знаходиться далеко від теплих океанів. Великі райони півночі і Європейської частини і Сибіру непридатні для сільськогосподарського виробництва через тривалі періоди з переважанням низьких температур. Кількість опадів зменшується з північного заходу на південний схід у європейській частині і з південного сходу на північний захід в азійській частині країни. На рівнинах кількість опадів становить від 700 до200 мм, у горах - до2000 мм. Субполярний клімат з тривалою, дуже холодною зимою і коротким прохолодним літом характерний для узбережжя Північного Льодовитого океану. Мурманськ залишається практично незамерзаючим портом завдяки притоку відносно теплих вод Північноатлантичної течії.

Релігія - основні релігії: православ'я (Російська православна церква), іслам, католицизм, протестантство, іудаїзм, буддизм.

Грошова одиниця - рубль = 100 копійкам.

Кухня  - відома і своїми морськими делікатесами - чорною і червоною ікрою, осетриною, морськими гребінцями, креветками, восьминогами, кальмарами, крабами і т.п. На десерт - мед, торти, пироги, варення, шоколад - відмінної якості. Різноманітні ягоди - журавлина, малина, вишня, смородина, чорниця, лохина, глід. Напої - збитень, медовуха, квас, морс, чай. Алкогольні напої - горілка - практично в кожній області є свої сорти горілки, що не поступаються загальновідомим маркам, також у багатьох регіонах роблять смачні і корисні бальзами, популярне пиво. Поширені страви: борщ, холодник, щі, юшка, пельмені, вареники, холодець, запечена порося, різні види котлет, пиріжки, кулеб'яки, шаньги, шашлик, маринади, соління, відбивні, різні блюда з грибами, млинці (з ікрою й іншими начинками).

Транспорт - через своє переважно континентальне положення особливе місце у транспорті займає залізничний, автомобільний, а останнім часом - авіаційний. У Росії повітряний транспорт є одним із основних з перевезень пасажирів, зокрема на відстань понад 1000 тис. км. Особливу роль відіграє авіаційний транспорт для Азійської Росії.

Віза – не потрібна.

Митні правила -  за новими митними правилами Держмиткому Російської Федерації, фізичним особам дозволяється ввозити, у тому числі й автотранспортом, без сплати мита і податків2 л алкогольних напоїв, 400 цигарок або сигар, сигарет. Загальна вартість товарів, що ввозяться у супроводжуваному або несупроводжуваному багажі, в еквівалентному вираженні не повинна перевищувати $1000 за умови, що їх вага не більша ніж50 кг, інакше треба платити мито і податки у розмірі 30% митної вартості, але не менше 4 Євро за кілограм.

Курорти:

Москва – столиця Російської Федерації. Місто є культурним, урядовим, індустріальним, науковим та транспортим центром Росії. В серці Москви знаходиться Кремль, велична кам'яна фортеця площею27,5 га, що є історичним центром міста та втіленням історії Росії, її скарбницею мистецтва та старовини. З радянських часів тут знаходяться урядові установи, в яких розміщується і сучасне російське керівництво. За кріпосними стінами товщиною 4-6 м, висотою 5-19 м, що тягнуться на2,4 км знаходяться величні церкви та урядові споруди. Деякі собори побудовані у XVI ст. В Соборі Архангела Михаїла знаходяться поховання московських царів. Великий Кремлівський палац побудований на початку XIX ст. як імперська резиденція. Перед кремлівськими стінами розташована Червона Площа (рос. Красная Площадь), що тягнеться на0,4 км зі східного боку Кремля. На площі знаходиться Мавзолей Леніна, де лежить його забальзамоване тіло. Кремлівська стіна є великим кладовищем, де поховано видатних діячів радянського періоду.

Санкт-Петербург– це місто в яке неможливо не закохатися. Це місто, яке буквально пропитане історією, особливо гостро це відчувається у історичній частині міста, де кожна будівля – є прекрасним памятником архітектури, а кожна вулиця нагадуванням про ті далекі  нелегкі для міста часи.Колорит  та красу міста неможливо відчути не здійснивши казкової річкової прогулянки по Неві.  Саме під час рікової прогулянки на пароплаві,  цілком  поринаєш у минувші часи. Ти починаєш по іншому мислити, ти буквально переживаєш всі події, заворожено слухаючи розповіді екскурсовода. Ти мимоволі переносишся у часи, в які і була створена оточуюча краса. Санкт-Петербург по праву можна назвати унікальним містом світу, адже тут знаходиться так багато ціваго та прекрасного, що подають «під соусом» історії та загадок, що жоден туристи не залишиться байдужим. Місто розташоване на 47 островах Невської дельти. Налічується близкь 53 річок і каналів, 300 мостів (серед них 22 розводні), більше 220 музеїв, 80 театрів, 2000 бібліотек, 80 кінотеатрів, 40 виставкових зал та галерей і все це неперевершений та загадковий Санкт –Петербург.