Географічне положення - розташована на північному сході Африки і частково  Азії (Синайський півострів. Єгипту також належать кілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході - Червоним морем.

Площа - 1001,4 тис. кв. км.

Населення - 79,032 млн. осіб (2010).

Столиця - Каїр (Cairo)  - понад 16 млн. осіб з передмістями.

Офіційна мова – арабська.

Клімат - на півночі — субтропічний, на іншій території — тропічний. Але на більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний пустельний з різкими добовими коливаннями температури. У пустелях денні температури можуть досягати 50 °С, а вночі опуститися до 10 °С — 0 °С.

Релігія - більшість населення – мусульмани-суніти.

Грошова одиниця - єгипетський фунт = 100 піастрам.Американський долар обмінюють приблизно на 3,5 єгипетських фунтів.

Час - відстає від київьского на одну годину

Авіапереліт: - 4 години

Кухня - більшість страв національної кухні Єгипту, як правило, мають гострий смак, так як для їх приготування використовуються найрізноманітніші спеції і соуси. Любителі вегетаріанської їжі відкриють для себе чимало смачних страв, приготовлених без м'яса і риби. Продукти, що використовуються в єгипетській кухні, прості і добре нам знайомі, це обов'язково рис і боби, птиця, баранина і козлятина, а також сир, яйця та молочнокислі продукти. На території прибережних районів у приготуванні різних страв широко використовується риба.

Транспорт - найзручніший і в той же час недорогий вид транспорту – це таксі. Про ціну краще домовитися з водієм заздалегідь. До центральної частини курорту від готелів курсують міні-баси або автобуси за розкладом (у деяких готелях безкоштовно). У містах – міські автобуси, які нерідко переповнені. При використанні таксі потрібно домовлятися про ціну на початку поїздки. Ціни можуть значно відрізнятися у різних районах країни.

Чайові -  у Єгипті прийнято давати чайові (бакшиш) за дрібні послуги. При хорошому сервісі можна додавати 5-10% від суми рахунку.

Віза -  оформляють по прибуттю в аеропорт країни: у закордонний паспорт вклеюється марка вартістю 15 USD. Якщо дитина вписана у паспорт, його віза не оплачується. Діти, що мають власний закордонний паспорт, оплачують ті ж 15 USD.

Митні правила -  з Єгипту категорично заборонено вивозити корали, морські раковини, опудала крокодилів, слонову кістку, за порушення цієї заборони стягуються солідні штрафи. Туристи, що купили ці речі як сувеніри, повинні будуть пред'явити чек з магазину. Ввіз і вивіз іноземної валюти не обмежений. Дозволено безмитне ввезення предметів особистого користування, 200 цигарок, 250 гр тютюну або 50 сигар, а також 2 літра спиртного.

Курорти:

Шарм-Ель-Шейх вважається одним з найкрасивіших курортів. Його краса - особлива. Простори, оточені горами, нагадують місячний пейзаж, а відсутність заводів, фабрик, міст роблять курорт економічно чистим. А що потопають у зелені готелі складають власне сам курорт.

Хургада - один з головних центрів туризму в Єгипті. Розташований на узбережжі Червоного моря, цей курорт має в своєму розпорядженні шикарні піщані пляжі і знаменитий серед аматорів дайвінгу прекрасними кораловими островами і різноманітною підводною фауною. Тут все створено для повноцінного й цікавого відпочинку і побудовано більше двохсот сучасних готелів, серед яких найвідоміші і популярні у всьому світі - Hilton, Marriott, Sheraton, Intercontinental та інші. Практично всі готелі пристосовані для сімейного відпочинку, і кращого місця для відпочинку з дітьми не знайти.

Дахаб – це справжнє райське містечко для самостійного туриста. Сюди доволі просто добратися. Шарм Ель Шейх всього100 кмна південь. Приблизно ж така відстань до Ізраїльського кордону, що на півночі. По трасі їздить багато транспорту включню з регулярними автобусами, тож проблем з пересуванням не має взагалі. Основною ізюминкою Дахабу є звичайно дайвінг. В межах містечка та його околиць зосереджено більш як 20  місць для пірнання і головне зовсім не потрібно аквалангу чи винаймати човен, щоб побачити це диво. Коралові рифи починаються практично з самого берега. Залишається лише дивитися під ноги, щоб не наступити на морського їжака чи ще якусь заразу.