Географічне положення - розташована у Центральній і Східній Азії. Узбережжя континентальної частини Китаю на сході і півдні омивається водами Бохайського, Жовтого, Східно-Китайського і Південно-Китайського морів Тихого океану. У морях, що омивають Китай, розкидано 5,4 тис. островів.

Площа сухопутної території Китаю - 9 597 000 кв. км.

Населення -  близько 1,4 млрд. осіб, включаючи населення спеціальних районів Сянган (Гонконг) і Аомень (Макао), а також острова Тайвань (2011 р.).

СтолицяПекін (Beijing) - 19,7 млн. жителів.

Офіційна мова - китайська.

Клімат: Клімат Китаю різноманітний. Північна зона, яка включає Пекін, особлива дуже холодними зимами. Центральна зона, яка включає Шанхай, є помірною. Південна зона, яка включає Гуанчжоу, характерна субтропічним кліматом.

Релігія  -  в основному - даосизм і буддизм, серед прихильників інших релігій - мусульмани, протестанти, католики.

Грошова одиниця - юань = 10 цзяо=100 феней.

Час: + 6 год.

Авіапереліт: 7 годин.

Кухня - основу  китайської  національної  кухні  складають  страви  з найрізноманітніших  продуктів: крупи, муки, овочів,  м'яса,  риби, морських безхребетних тварин, водорослів, птиці, молодих паростків  бамбука й ін.  У  Китаї  найбільше популярний рис. Китайська їжа немислима також без бобових і продуктів із них:  соєвої  олії,  соєвого  молока,  творога  із  сої  (існують  сотні  рецептів   страв   зі  свіжого,  сушеного,  маринованого   соєвого творога),  гострого  темно-коричневого рідкого  соусу  і  негустої солоної  пасти  із соєвих бобів.

Транспорт -  між містами набагато зручніше переміщатися залізницею. У поїздах бувають вагони чотирьох класів: м'які спальні, жорсткі спальні, м'які сидячі, жорсткі сидячі. Окрім автобусів в Пекіні є метро і таксі. Метро складається всього з двох віток.

Чайові - не прийняті. Але в деяких випадках їх можуть очікувати, особливо в закладах екстра-класу, або в разі, якщо обслуга молода.

Віза -  для громадян України для в'їзду на територію Китаю необхідно відкрити візу у Посольстві Китаю в Києві.

Митні правила -  ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений (по декларації). Заборонено ввезення: зброї, наркотиків, отрут. Заборонений вивіз: цінних предметів і витворів мистецтва без чека на купівлю.

Курорти:

Столиця Китаю дивує своїми масштабами і темпами росту. Населення міста перевалило за 9 млн. чоловік, пам'ятки Пекіна славляться у всьому світі і не дарма. Навряд чи можна знайти де-небудь ще така безліч пам'ятників культури, зібраних в одному місці: це і Імператорський палац Гугун, і храм Неба, і Літній палац, і Велика Китайська стіна, і усипальниці імператорів династії Мін, і, нарешті, Пекінська опера. Всі пам'ятки Пекіна можна з повним правом зарахувати до «чудес світу», настільки вони вражають своїми масштабами, вишуканістю і неповторним колоритом.

Шанхай – це прекрасне місто, що входить до числа найбільших міст Китаю. Також це місто входить в число найбільших міст світу. Розташований представлений місто в дельті знаменитої річки Янцзи. Основна частина міської зони розташована на західному березі річки. Серед головних пам'яток на карті Шанхая можна виділити: Шанхайський музей, храм Ланхуа, собор Сюйцзяхуей, мечеть Сяодаоюань, меморіальний комплекс Лу Синя, будинок-музей цинского намісника і генерала Лі Хунчжана, ринок Веньмяо, Пекінська опекра в Шанхаї і т.д.

Гуанчжоу - столиця провінції Гуандун, є третім за величиною містом Китаю, поступаючись лише Пекіну і Шанхаю. Це політичний, економічний, науково-технічний, освітній, культурно-історичний і транспортний центр всього південного Китаю.

Парк Юесю - найбільший в Гуанчжоу парк, його площа складає 920 тис. кв. м. У парку багато квітів і дерев, щорічно навесні та восени тут проводяться велика весняний ярмарок та виставка хризантем. Усередині парку є також стадіон, що вміщає понад 30 тис. глядачів. Головні пам'ятки парку: статуя П'яти баранів (символ міста Гуанчжоу), терем Чженхайлоу, обеліск Пам'яті Сунь Ятсена і міська стіна мінської епохи.

Храм Предків Сімейства Чень - Ченьцзяци, Храм сім'ї Чень в Гуанчжоу - одні з найяскравіших представників китайської архітектори дев'ятнадцятого століття. Храм сім'ї Чень - найбільш добре збережений і найвеличніший храм провінції Гуандун.

Гонконг - місто контрастів - і географічно, і соціально і в економічних відносинах. Гонконг - це неймовірної краси місто хмарочосів, сяючих удень на сонце, а ввечері ілюмінацією лазерних шоу. Гонконг - спеціальний адміністративний район Китайської Народної Республіки, один з провідних фінансових центрів Азії і світу. Сьогодні це унікальний конгломерат хмарочосів, монастирів, гірських ландшафтів, що перемежовуються рисовими плантаціями, прекрасними пляжами і розкішними готелями. Тут незбагненним чином поєднуються стародавні китайські традиції і західний спосіб життя.