Географічне положення -  знаходиться на однойменному острові у східній частині Середземного моря.

Площа - 9, 251  кв. км. (включаючи  територію, окуповану Туреччиною, т.з. ТРПК)

Населення - понад 800 тис. осіб (на території, яка контролюється урядом, станом на грудень 2011 р.) і 268,011 тис. осіб..

Столиця - Нікосія (Nicosia - англ. мова, Lefkozia - грец. мова, Lefkosa - тур. мова). - 234, 2  тис. осіб, з передмістями.

Офіційні  мови - грецька, турецька.

Клімат - ередземноморський субтропічний, з жарким сонячним літом і відносно дощовою зимою. Кількість сонячних днів в році – 340. Середня температура січня: +10-15С, липня - +25-30С.

Релігія -  основні релігії - православне християнство і іслам.

Грошова одиниця - євро (до 1 січня 2008 р. кіпрський фунт = 100 центам).

Час – відстає від київського на 1 годину.

Авіапереліт – близько 3 годин.

Кухня – кухня Середземномор'я ввійшла в легенди. Відомо, що вона одна з найкорисніших для здоров'я, оскільки в основі всіх блюд різноманітність свіжих фруктів і овочів, бобових, риби, молочних продуктів і трохи м'яса, а головний, магічний інгредієнт оливкова олія. До місцевих сортів риби відноситься кіпрська форель (по-грецьки "пестрофа"); її розводять у водоймищах острови. Солодощі в кіпрській кухні в основному східного походження. Особливо славляться халвас , кадайф , лукумі, баклавас і кіпрський мед. Кіпр вважається першою в світі країною, де почали культивувати лозу і розводити виноградники.

Транспорт – основний транспорт на острові Кіпр – автомобілі і автобуси. На Кіпрі можна скористатися послугами таксі або маршрутних таксі. За наявності прав водіїв, можна узяти напрокат автомобіль. При цьому пам'ятаєте, що рух на Кіпрі лівосторонній.

Чайові – у готелях і ресторанах в рахунок включається 10% від суми за обслуговування, тому чайові не обов'язкові. У готелі прийнято залишати 1-2 кіпрських фунта покоївкам. Носильникові в готелі досить дати по 50 центів за місце. У таксі зазвичай сума округляється до цілого числа у велику сторону.

Віза – для громадян України віза оформляється в Консульстві Кіпру.

Митні правила – На Кіпр туристам дозволяється ввозити без сплати митного збору фото- і кінокамери; спортивний і кемпінговий інвентар; товари на суму не більше 50 кіпрських фунтів, за винятком коштовностей; 50 сигар, 200 сигарет або250 гтютюну;1 лспиртних напоїв,0.75 лвина; 300 мл духів або туалетної води або 300 міліграм одеколону; сувенірів на суму не більше 100 доларів США. На Кіпр не дозволяється ввозити фрукти і живі квіти. Заборонений вивіз археологічних цінностей без спеціального дозволу, а також транзит антикваріату, предметів старизни, небезпечних хімічних речовин.

Курорти:

Піссурі потопає в різноманітній зелені, чудовий краєвид пестить Ваші очі, Ви тут відчуєте себе по-справжньому вільним, почуття стають гострішими, емоції яскравіше. Романтичні прогулянки в горах, під покровом екзотичних дерев і виноградників, уздовж узбережжя витончених, мальовничих бухт - незабутні моменти життя! Тут безліч акуратненьких, чарівних каплиць і церков.   Кількість сонячних днів зазвичай досягає 320 в році. Купальний сезон починається з квітня і закінчується в листопаді.

Поліс - невелике дуже красиве і привітне містечко, розташоване на північно-західному узбережжі. У центрі - гарна маленька площа, химерні тераси, безліч таверн, чудова торгова вулиця; багата і дуже цікава історія, чудові легенди - зробите екскурсію по місту з гідом або самостійно, це буде, безумовно, чудове проведення часу.

Айя Напа - наймолодший курорт на Кіпрі. Якщо Ви любитель нічних розваг, дискотек, блискучих вогнів, Вам пряма дорога сюди.   У Айя Напі широкі пляжі із золотим піском і дрібне безпечне море. Це привабливо для сімейного відпочинку з дітьми, але до вибору готелю треба ставиться дуже серйозно, тому що нічна дискотека поруч з готелів може повністю зіпсувати Вам сімейний відпочинок.В день зовнішній вигляд Айя Напи оманливий. На перший погляд це тихий туристичне містечко, розташоване серед плантацій овочів і фруктів. У центрі поселення - монастир XV століття, а вздовж усього узбережжя - готелі, ресторани, таверни. Але вся ця ідилія існує лише вдень.  Найкращі пляжі на Кіпрі, вважаються в Айя Напе. Один з найживописніших - Ніссі-Біч, з острівцем недалеко від берега і з білосніжним піском.