Географічне положення - держава розташована в Західній Європі.

Площа - 2,586 тис.кв.км.

Населення - 493,5 тис. осіб. Люксембуржці - 76%, а також німці, французи, італійці, португальці.

Столиця - Люксембург (Luxemburg) - 88,6 тис. осіб.

Державна мова - французька, німецька і люксембурзький діалект (франсік мозелан), який отримав ранг національної мови згідно з законом у серпні 1982 року.

Клімат - літо тепле, середня температура липня - 17 град. С. Взимку переважають плюсові температури, але в передгір'ях Арденн іноді бувають морози до -15 град. С.

За рік у місті Люксембург в середньому випадає760 ммопадів, частково у вигляді снігу. На півночі країни середньорічна кількість опадів зростає до 850-900 мм, снігопади бувають частіше. У долинах Мозеля і низині Сюру нерідко випадає град.

Грошова одиниця -   євро=100 євроцентам.

Релігія - переважно католицизм ( біля 95% віруючих), іслам - друга за чисельністю конфесія.

Час -мінус 1 година (за київським часом).

Авіапереліт – близько 3 годин.

Кухня -  основу їжі люксембуржців складають овочі і круп'яні страви. Багато в Люксембурзі їдять картоплі, капусти, моркви, редьки, ріпи, помідорів, огірків, шпинату, кропу, селери, петрушки. Найпоширеніше ласощі в Люксембурзі, як і в багатьох країнах Західної Європи, - смажену картоплю («пам фрі»), який продають на вулицях і спеціальних наметах або на лотках. Хліба в герцогстві споживається мало. Однак борошняні вироби вельми популярні: різні булочки, пиріжки, печиво, кренделі.  Улюблені національні м'ясні страви - це кров'яна ковбаса з картопляним пюре і редькою (так званий трайпен), копчене свиняче м'ясо з вареними білими бобами, заливне порося, галушки з телячої печінки з кислою капустою, рубець по-Люксембурзький.  Знамените національне блюдо люксембуржців - шукрут. Зазвичай його беруть в ресторані на всю сім'ю, бо одна порція шукрут - це не менше півтора кілограмів добірних м'ясних виробів.

Транспорт – вартість таксі - US$1,5 за посадку і US$0,75 за1 км. Плюс націнка 10% вночі та 25% у неділю.

Чайові –у більшості закладів становлять 10%, в таксі сума округлюється до більшого.

Віза - країна входить до Шенгенської зони. Для в'їзду необхідно мати закордонний паспорт і візу, підтверджену броню в готелі і медичну страховку. Звичайний термін оформлення документів у посольстві - 10-14 днів. Необхідні документи: закордонний паспорт, 3 анкети (французькою, англійською або німецькою мовами) з фото, броня в готелі і медична страховка. Стягується консульський збір: для перебування в країні протягом 1-30 днів - приблизно 23 долари США, до 3-х місяців - 30 доларів США, більше 3 місяців - приблизно 38 доларів США. Термін дії візи вказаний у ній самій. Знижок для дітей, які мають власний закордонний паспорт, немає. Діти, вписані в паспорт батьків, в'їжджають у країну без сплати консульського збору. Дитина, яка їде з дорослим, обов'язково повинна бути названа у запрошенні.

Митні правила - стандартні для країн Євросоюзу. Обмежень на ввезення і вивезення валюти у вигляді банкнот і дорожніх чеків немає. Іноземець, який постійно проживає поза Люксембургом, має право на безмитне ввезення особистих речей і предметів першої необхідності на основі їх усного декларування і пред'явлення для митного контролю. Дозволено безмитно ввозити любительські фото- і кінокамери з невеликою кількістю плівки, спортивне приладдя (1 пара лиж, 2 тенісні ракетки), 2 рушниці для спортивного полювання і по 100 патронів на кожну (на основі дозволу Міністерства юстиції Люксембургу), а також радіоприймачі, біноклі, переносні магнітофони з розумною кількістю магнітної плівки (касет), переносні телевізори - по одному предмету кожного найменування. Крім цього, з європейської країни - не члена ЄС, можуть безмитно ввозитися сигарети - до 200 шт. (або сигари - 50 шт., або тютюн - 250 гр.), кава в зернах -0,5 кг., міцні спиртні напої - до1 л., шипуче вино або лікер - до2 л., ординарне вино - до2 л., парфуми - до 50 гр., туалетна вода -0,25 л., інші товари загальною вартістю до 2000 франків Люксембургу, а також промислові товари і вироби, якщо вони не призначені для комерційних цілей. Заборонено ввозити наркотики. Заборонено також вивозити без спеціального дозволу предмети старовини, зброю, а також предмети, які є національним надбанням.

Курорти:

Місто Люксембург. Назва цього містечка в перекладі із старонімецької мови означає «невеликий замок». Тури до Люксембурга – це, перш за все, пам'ятники Старого міста – Собор Сен-Мішель, церква Святого Іоанна, Великий герцогський палац, Кафедральний собор Богоматері, який побудували єзуїти в ХVІІ столітті. Собор цікавий зображенням Богоматері на іконі «Утішник скорботних», усипальнею Великих герцогів. У Королівському палаці, побудованому в 1572 році, зараз працює Парламент країни. Фасад Палацу прикрашають іспанські арабески. Туристи по гідності оцінять розвинену інфраструктуру міста. Численні затишні готелі і ресторанчики працюють з урахуванням будь-яких вимог відпочиваючих. Інші визначні пам'ятки Люксембурга: Музей Віктора Гюго в містечку Віанден, де жив великий письменник, готичні будівлі і Абатство в Кльовро, каплиця Сен-Донасьен у Вормелданже, Музей вина в Энене, старовинна романська церква в Реміхе, замку Эш-Сюр-Альзет XIX століття і безлічі інших.

Віанден - невелике мальовниче село, розташована на берегах ріки Ур. На території села розташований середньовічний замок, датований IX століттям. Спочатку замок належав графам Віанденскім. У XVII столітті замок був частково зруйнований в результаті пожежі і землетруси. У 1820 р. замок був проданий великим герцогом Люксембурзьким.   Незабаром після цього замок був відреставрований і перейшов у володіння великого Герцога Адольфа. Він належав його родині аж до 1978 р. Великий Герцог Жан передав замок в державні володіння. Саме з цього моменту замок відреставрували, перетворивши в приманку для туристів

Клерво- найпівнічне містечко Великого Герцогства знаходиться в50 кмна північ від Люксембургу, в серці Арденнскіх гір, в районі Айслек. Містечко розташувалося в улоговині на березі річки Клерф, оточеної лісистими схилами. Воно справляє враження середньовічного містечка через готичну архітектуру своїх будівель. У цьому містечку також розташований замок Клерво. Парк Мондорф, що знаходиться в однойменному місті Мондорф, запропонує вам прогулянку серед величезної кількості різноманітних дерев, рослин і квітів. Цілий рік місто Мондорф пропонує вам широкий вибір можливостей для відпочинку: теніс, турнір зі стрільби з лука, верхова їзда. У місті постійно організовуються екскурсії з відвідуванням всіх місцевих визначних пам'яток.