Географічне положення - держава розташована в Центральній Європі.

Площа - 357, 022 кв. км.

Чисельність населення - 81,7 млн. осіб (2012 р.).

Столиця - Берлін (Berlin) - 3,416 млн. мешканців.

Державна мова - німецька.

Клімат - помірний, морський і перехідний від морського до континентального. Пануюче західне перенесення повітряних мас з циклональною циркуляцією приносить тепло і вологу з Атлантичного океану. У гірських районах характерні висотна кліматична поясність і експозиційні розходження. Середня температура січня на рівнинах заходу і сходу від 0 до - 1 °С, на північному сході від - 1 до - 2 °С, на Баварському плато від 2 до 4 °С, у верхніх частинах Середньонімецьких гір - 4 °С, в Альпах - 5 °С і нижче. Середня температура липня на півночі та північному заході 16-17 °С, у долинах Рейну, його приток і Дунаю 18-20 °С, у верхніх частинах Середньонімецьких гір і Альп 14 °С і нижче.

Релігія - найбільш розповсюджені протестантизм, католицизм.

Грошова одиниця - євро = 100 євроцентів.

Час - відстає від київського на 1 годину.

Чайові – (по-німецьки - «трінкгельд») прийнято вручати офіціантам особисто разом з оплатою рахунку. Залишати чайові на столі вважається поганим тоном. Чайові барменам, як правило, складають 2-5%.Взагалі, в Німеччині чайові в порядку речей, хоча вони ніде не є обов’язковими. Ні офіціант, ні бармен, ні перукар додаткової «мзди» не потребують: їх послуги включені в основний рахунок і складають приблизно 5-10%. Рекомендується давати чайові таксистам, оскільки чайові у вартість поїздки не включені - можна просто округляти суму до наступного євро.

Кухня – пиво є національним напоєм. Пиво в Баварії п’ють з приводу і без. А до нього печеня з свинини з картопляними кнедлікамі або нюрнберзькі смажені ковбаски. І запити все це виноградним вином з фруктовим присмаком з виноградників майнськой долини, що на півночі Баварії! Пиво тут чудове і достатньо дешеве.

Транспорт - таксі зручніше, аніж громадський транспорт, хоча це найдорожчий засіб пересування. Вартість проїзду на таксі вираховується наступним чином. Ви платити фіксовану суму за посадку плюс по тарифу за кожний кілометр. За багаж і собаку може стягатися додаткова плата. У кожному великому місті є стоянка таксі, але можна викликати таксі по телефону (номери телефонів служби "Виклик таксі" звичайно наводяться на першій сторінці телефонних довідників).

Віза  - обов'язкова всім. Термін оформлення - 14 днів. Документи необхідні для оформлення візи:

1. Загальногромадянський закордонний паспорт дійсний не менше 3-х місяців.

2. 2 фотографії розміром 3х4 або 4х6 см.

3. Анкета, в якій вказуються:

- прізвище, ім'я, по-батькові;

- домашня адреса;

- професія за освітою або посада;

- місце роботи і робоча адреса;

- відомості про попередні відвідання країн Шенгенської групи;

- прізвище, ім'я та по-батькові дружина (чоловіка);

- дата і місце її (його) народження;

- прізвища, імена і по-батькові батьків.

4. Для дітей необхідно нотаріально мати завірений дозвіл на виїзд дитини: якщо їде один з двох батьків, то від іншого; якщо не їде жоден з батьків, то від обох; якщо прізвища батьків різні, то потрібне свідоцтво про народження дитини.

5. Вимагається дозвіл (банківська довідка) на вивезення валюти.

6. Посольство залишає за собою право виклику туриста у посольство для отримання додаткових відомостей або з'ясування обставин попередніх подорожей у Німеччину і країни Шенгенскої угоди.

7. Для оформлення візи у Німеччину, повинна бути надана розписка, підписана туристом особисто!

Митний контроль - дозволено ввозити необмежені суми іноземної і місцевої валюти. Для громадян держав, не що входять до ЄС, передбачені наступні обмеження на ввезення товарів: 800 сигарет або 200 сигар;2 лвина або1 лміцних спиртних напоїв; 50 мл духів. Правила на ввезення товарів з країн, що не є членами ЄС, діють так само у відношенні товарів, придбаних у безмитних крамницях.

Курорти:

«Місто білого золота» - Мейсен– хранитель тисячолітньої історії. Він відомий у всьому світі завдяки порцеляні. Середньовічні вулички, сходи, гамірні площі, будинки, які бачили не одне століття, з магазинчиками і кав'ярнями – все це місто «легенд», яке розташоване навколо гори. А на горі - величний замок Альбрехтсбург, в якому була заснована Саксонська порцелянова мануфактура…

Дрезден — це місто мистецтва і культури. До 2009 року Дрезденська долина Ельби входила до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. У місті розташовані всесвітньо відомі зібрання предметів мистецтва — Галерея старих майстрів та колекція коштовностей Грюнес Гевельбе. Дрезден — один з найбільш відвідуваних туристами міст Німеччини (8 млн в 2009 році). Велика кількість масових заходів, які щорічно відбуваються у Дрездені, приваблюють безліч туристів як з Німеччини, так і з усього світу. Серед іноземних туристів, які відвідують Дрезден, лідирують за чисельністю американці, італійці та росіяни.Для туристів особливо приємно це зелений вигляд міста. Його площі на 63 відсотки покрита лісами і парками. Найбільший парк вважається "Гросер Гартен" в самому центрі, який поширюється на 1,8 км? і на півночі місто огороджений лісами "Дрезднер Хайде".Молодіжне культурне життя зосереджене в районі Дрезден-Нойштадт ( Neustadt), в якому знаходиться безліч нічних клубів, галерей, ресторанів, барів і кафе.

Гамбург це -  місто з величезною кількістю цікавих речей, - тут почали свою музичну кар"єру  «The Beatles», -  тут є відомий рибний ринок, де вам предоставлять свіжу  рибу прямо з борту морського корабля, який пришвартувався у порту. Тут є  вулиця, яка вночі живе лише своєї життям, тут - безліч цікавих музеїв, як то музей спеції і мініатюр.

Кельн - одне з найдивовижніших міст Центральної Європи. Він поєднує у собі чарівну комбінацію старовинних вулиць на березі річки, історичного центру, що чудово зберігся, а також кращих пам'ятників культури в Німеччині.