Географічне розташування - країна розташована у східній частині Аравійського півострова, біля узбережжя Перської та Оманської заток.

Площа території - 83,6 тис. кв. км.

Кількість населення - 7,2 млн осіб (2011 р.).

Столиця - Абу-Дабі (Abu Dhabi) - 2,9 млн осіб (2011 р.).

Офіційна  мова - арабська.

Клімат: сухий субтропічний; кількість дощових днів не перевищує 7-10 в році, переважно в зимовий період (січень і лютий). За винятком літнього спекотного періоду, який триває з травня по вересень, коли середньомісячна температура перевищує 30 градусів за Цельсієм, клімат в ОАЕ майже ідеальний.

Релігія - іслам суннітського напряму.

Грошова одиниця - дірхам = 100 філсам.Курс дірхама по відношенню до долара стабільний і становить 3, 66 ДХ за 1 USD.

Час: + 2 години.

Авіапереліт: 4-5 години.

Кухня - у національній кухні ОАЕ для приготування страв використовують в основному яловичину, козлятину, телятину, м'ясо птиці, бобові, рис, овочі, консервовані та свіжі фрукти. Араби-мусульмани не їдять свинину, але із задоволенням споживають страви з риби, яєць, кисломолочних продуктів (особливо сиру).Широко застосовуються у великих кількостях всілякі прянощі: цибулю, часник, оливки, перець червоний і чорний, кориця, різні ароматичні трави і т.д. У рецептуру багатьох страв входять рослинні олії, найчастіше - оливкова. Для арабської кухні характерна теплова обробка м'ясних страв без додавання олії: для цього температуру сковороди доводять до 300С.

Транспорт - таксі в ОАЕ можна сміливо назвати одним з основних засобів пересування для туристів. І одним з найбезпечніших, якщо ним правильно користуватися. Мережа міського громадського транспорту тут ще не розвинена, автобуси є тільки в Дубаї та Абу-Дабі, а вивчати їх маршрути і чекати зазвичай нікому не хочеться - залишається таксі. Тому навряд чи варто шукати автобусну зупинку, простіше відразу зловити в таксі. Таксі, яке стоїть на вулиці, дешевше, ніж на стоянці біля готелю. В Абу-Дабі всі машини обладнані лічильниками. В інших еміратах таксі в основному без лічильника, про ціну треба домовлятися заздалегідь.  В аеропорту Дубая плата за посадку становить 16 дирхам. Далі приблизно 2 дирхама за км. По місту поїздки обходяться в межах 10 дирхам, якщо відстані невеликі. Мінімальна плата за проїзд - 5 дирхам.

Чайові -  в ОАЕ чайові не є обов’язковими. Однак, якщо ви задоволені обслуговуванням, можна заохотити обслуговуючий персонал. У деяких ресторанах чайові включені у вартість (10-15%). Носіїв в аеропорту або в готелі можна залишити 5-10 дирхам, в залежності від кількості багажу. У таксі чайові не прийняті. Скрізь, особливо в приватних магазинах і на ринках, слід торгуватися. Ціну на товар можна знизити у два рази.

Віза - громадянам Укрїни і країн СНД необхідно мати закордонний паспорт, дійсний протягом 6 місяців c дати закінчення туру.

 Для оформлення візи необхідно надати по електронній пошті нижчеперелічені документи (з 01.01.2009р.):

 1) кольорова сканована ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта, у форматі JPG, розмір не повинен перевищувати 100kb.

 На дітей, вписаних до одного з батьків, необхідно так само вислати кольорову скановану сторінку закордонного паспорта, де вписана дитина, у форматі JPG, розмір не повинен перевищувати 100kb.

 2) сканована кольорова фотографія розміром 4,3 х5,5 см.

По прибуттю в міжнародний аеропорт ОАЕ – Дубай або Абу Дабі, в будь-якій із терміналів, необхідно при собі мати копію візи, тому що без неї неможливо пройти сканування зіниці.

 Вартість оформлення туристичної візи:

 - Стандартна віза (STANDARD) – 75 у.о.

 Віза для дітей, вписаних в паспорт батьків, оформлюється безкоштовно.

 Віза для дітей, що мають власний паспорт, оформляється на стандартних умовах.

 Відкрита віза дійсна протягом 60 днів на термін перебування не більше 30 днів.

 Прохання звернути увагу, що туристи прибули за туристичною візою, мають право наступний раз подати документи на візу після закінчення 30 днів тільки.

Митні правила -  відповідно до митних правил в ОАЕ дозволяється ввозити (з розрахунку на 1 дорослу людину) 2000 сигарет або 400 сигар або2 кгтютюну, парфумерію в розумних межах. Крім цього дозволено 2 літра міцних спиртних напоїв або 2 літра вина (на емірат Шарджа даний дозвіл не поширюється).

 Обмеження на ввіз і вивіз валюти й виробів з дорогоцінних металів відсутні, але до дуже великих партій валюти й коштовностей митниця традиційно проявляє підвищений інтерес. Заборонені до ввозу фото- і відеоматеріали, а також друкована продукція фривольного змісту. Категорично заборонений ввіз наркотиків, зброї, психотропних речовин. Будьте уважні, беручи в дорогу медичні препарати - якщо митниця в ОАЕ виявить серед них наркомісткі препарати, можуть виникнути великі проблеми (аж до тюремного ув'язнення або великого грошового штрафу). Іноді може допомогти завірений переклад на англійську мову приписання лікаря, але краще купити необхідний препарат у місцевих аптеках. У кожному разі, кількість увезених ліків повинне бути обмежена.  Заборонений вивіз чорного корала, панцира морських черепах і виробів з них.

Курорти:

Найбільше місто Об'єднаних Арабських Еміратів, столиця емірату Дубаї. Саме тут знаходяться всі найдорожчі та престижні готелі світу, шикарні торгівельні центри і прекрасні пляжі. Дубай також відомий своїм комерційним районом Сук, що розташований по обидві сторони від гавані. Традиційно, плоскодонки з Далекого Сходу, Китаю, Шрі-Ланки, Індії доставляли вантажі і товари на базари, прилеглі до порту. Багато бутіків та ювелірних магазинів розмістилися цьому місті. Дубай став відомим як «Місто Золота» через Золотий ринок в будинках Дейра де розташовано майже 250 золотих роздрібних магазинів. Dubai Duty Free в Дубайському міжнародному аеропорту пропонує товари, обслуговуючи іноземних пасажирів, що користуються аеропортом.

Шарджа вважається культурною столицею країни, велика кількість унікальних музеїв, галерей і театрів здатна зробити честь не одному європейському місту. Додайте до цього і сучасну архітектуру, і традиційний східний ринок «сук», на якому можна сміливо провести пів-дня блукаючи від лотка до лотка в пошуках сувеніра або золотого ланцюжка. Нарешті, Шарджа - єдиний емірат, який розташовується на Перській і Оманській затоках, і при цьому межує з Дубаєм. Життя і готелі тут дешевше, а ось всі розваги останнього - буквально «під носом», так що не дивно, що незважаючи на свою консервативність, Шарджа користується незмінною популярністю туристів.

Фуджейра - це джерело непідробленого арабського шарму і гостинності - тільки тут в повній мірі можна відчути тепло і дружнє ставлення до гостей цієї країни. Цей красивий регіон Аравійського півострова межує з Оманською затокою і горами Хаджар. Тут вічноблакитне небо і золоті пляжі. Примітною особливістю емірату є гори, родючі долини, де багато джерельних свердловин і, нарешті, чиста, покрита золотим піском берегова лінія, що простягнулася більш ніж на90 км. Близько 80% населення Фуджейра зосереджено саме на прибережній смузі. Особливим інтересом користується у туристів і місцевих жителів гарячий джерело Айн Гомур (Ain Ghomour Hot Spring), в20 кмна північний захід від міста.