Географічне положення - розташована в центральній частині Європи. Площа території - 312 683 кв. км.

Населення - 38,200 млн. осіб (2011).

Столиця - Варшава (Warszawa - польс. мова, Warsaw - англ. мова) - 1,720 млн. осіб.

Грошова одиниця - злотий = 100 грошам.

Офіційна мова - польська.

Клімат - має перехідний характер помірної зони. Загалом клімат помірний.  Влітку, в липні, середня температура біля 19°С, але бувають і жаркі дні, коли температура перевищує 30°С. Найхолодніші зимові місяці – січень та лютий., середня температура січня декілька градусів нище нуля. Взимку в горах довго лежить сніг.

Релігія - католицизм.

Час - мінус1 година (за київським часом).

Кухня – достатньо різноманітна та оригинальна. По багатьох компонентах вона подібна до української та російської кухонь, але також використовуються елементи кулінарної традиції німецьких та прибалтійських народів. Страви зазвичай дуже ситні. Кількість приправ що використовуються не дуже велика, але використовуються вони з великим вмінням. З м’ясних страв дуже відомі ковбаски, шинка з хроном, незмінною популярністю користуються різноманітні борщі, супи, капусняки.

Транспорт - в кожному місті існує громадський транспорт, тобто автобуси, трамваї (в більших містах) і метро (у Варшаві). В автобусі, трамваї і метро компостується один вид квитків. Можна їх придбати у всіх кіосках "Ruch", газетних кіосках і магазинах на станціях метро. Вигідними для туристів є добові і тижневі квитки. Одноразовий квиток дійсний тільки на одну поїздку. При кожній пересадці на інший автобус чи трамвай треба компостувати наступний квиток, якщо немає добового чи тижневого квитка. В кожному місті - власні квитки для громадського транспорту. Ціни на квитки в окремих містах можуть відрізнятися. Вигідним видом транспорту є таксі за умови уникнення користування приватними таксі, які не належать жодній корпорації. В одній з численних фірм "Rent a car" можна взяти автомобіль в оренду. На забудованій території у Польщі ліміт швидкості для легкових автомобілів складає 60 км/год. (у Варшаві -50 км/год.), на незабудованій - 90 км/год.

Чайові – у ресторані - 10% від рахунку (якщо в нього не включена вартість послуг, у противному випадку можна округлити); чайові таксистам у Польщі не дають.

Віза – обов’язкова наявність шенгенської візи або національної польської візи.

Митні правила. У Польщу можна ввозити: міцні алкогольні напої - не більше 1 літри; вино - не біьше 2-х літрів; сигарети - не більше 200 шт, сигари - не більше 50 шт, парфуми - не більше 50 мл, туалетна вода - не більше 250 мл., ліки - в кількості, передбаченій для особистих потреб пасажира.

Курорти:

Варшава – місто, в якому прекрасно поєднуються традиції та сучасність. Історія Варшави дуже цікава, про виникнення міста складено чимало красивих легенд. За красу місто не даремно іменували Східним Парижем. Історія міста знає немало руйнувань та відроджень, тому в місті зустрічаються всі архітектурні стилі останніх століть. Старе місто з його вузькими вуличками, палацова площа, королівський замок, прекрасні парки – все це нагадує про багату історію Варшави. Сучасна Варшава поєднує в собі самі різноманітні архітектурні стилі. Кинувши в історію часи соціалізму подарували Варшаві гарно оздоблені будівлі в стилі солідного сучасного ампіру п’ятдесятих років.

Лендек-Здруй - один з мальовничих курортів в Польщі, розкинулося в долині річки Бяла Лендецька в Золотих горах фотозйомка love story, ціни на висоті близько500 мнад рівнем моря в оточенні лісів. Клімат характеризується різкими коливаннями температур і щодо великою хмарністю.

Величка – це місто  розташоване в15 кмвід Кракова, у стародавній соляній шахті «Величка», до відвідування обов'язковий. І не тільки тому, що місцева шахта занесена до Списку всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, але й тому, що в ній знаходиться підземне реабілітаційно-лікувальний центр. Активну реабілітацію дихальної системи (цей метод лікування називається субтерранеотерапіей) проводять на глибині135 мпід землею, в підземних камерах «Озеро Вессель» і «Стайня Східних Гір». Особливо корисно знаходження в соляних шахтах при захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів (носа, горла, гортані, бронхів, легенів), астмі і алергії.