Географічне положення - країна розташована у Центральній Європі.

Площа території - 49 тис. км. кв.

Населення -  5,397 036 млн. осіб (травень 2011).

Столиця - Братислава (Bratislava) - 428,049 тис. осіб (грудень 2009 р.).

Державна мова - словацька.

Клімат - континентальний. Зима холодна і суха; літо тепле і вологе. Найбільша кількість опадів випадає в горах. Річні суми опадів перевищують1000 мму горах, а на рівнинах становлять менше500 ммна рік, в середньому 500-700 ммна рік, сніговий покрив на рівнинах мінливий, у горах лежить до 3 місяців.

Грошова одиниця - євро = 100 центів (з 1 січня 2009 р.)

Релігія - більшість населення - християни (католики і протестанти), представлені також православна і греко-католицька церква.

Час - мінус 1 година (за київським часом).

Кухня  Словаччини заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах. Традиційними для Словаччини є овочеві салати, варена кукурудза, варені галушки з тертим сиром, картоплею, смаженою капустою, бринзою, цибулею і шкварками. Дуже популярні різноманітні м'ясні страви (шніцелі, рагу, гуляш), рибні страви, копченості та сири. До речі, сир з шинкою, запечений в паніровці - одне з найбільш незвичайних і смачних страв Словаччини.  З напоїв популярні місцеве біле і червоне вино, горілка зі слив (сливовиця), горілка з ялівцю (боровичка), настоянки на лікарських травах. Для любителів пива в Словаччині знайдеться велика кількість марок відмінної якості.

Транспорт – у Словаччині можна орендувати автомобіль або скористатися послугами численних рейсових автобусів, чиї маршрути пролягають у всі країни, що граничать з республікою. Міжнародний аеропорт є тільки в Братиславі. Внутрішні авіарейси нерозвинені.

Чайові – 10% від суми рахунки даються за бажанням.

Віза – для громадян України необхідна шенгенська віза .

Митні правила – дозволене безмитне ввезення сигарет – 250 шт.; вина –2 л, міцних спиртних напоїв –1 л; подарунків і сувенірів — на суму не більше 1000 словацьких крон; предметів і речей – в межах особистих потреб. При ввезенні культурно-історичних цінностей необхідне їх декларування. При ввезенні виробів з дорогоцінних металів в товарних кількостях вони проходять митну оцінку, оподатковуються у розмірі 7 %вартості і підлягають сертифікації.

Курорти:

Братислава поєднує в собі шляхетну давнину та бурхливе життя сьогодення, унікальну архітектуру середньовічних замків та нові багатоповерхові житлові будинки.В цьому місті дуже спокійно та затишно, зовсім як вдома. Як і в будь-якому старому місті, тут є щось таке, что неможливо передати словами, не зобразити ту чарівну атмосферу, яка присутня скрізь – у магазинах, готелях, парках. Куди б не пішов турист у Братиславі, йому всюди щиро приймуть. А туристів у цьому місті дуже багато. Не бентежать їх ані зимові холоди, ані спека влітку – Братислава немов живе поза часом та простором, за своїми особливими законами та правилами.

Гірськолижний центр Старий Смоковець. Найстаріше татранське курортне містечко, яке зберегло свій зовнішній вигляд ще з 19 ст., є особливо цікавим для лижників-початківців. На курорті переважають легкі траси та траси середньої складності. В Смоковці працюють магазини, ресторани, дискотеки, банк, з/д та автовокзал. Для лижників-початківців ідеально підходить гірськолижна траса Якубкова Лука. До послуг лижників два бугельних витяги загальною пропускною здатністю 1100 осіб/год. Найбільшою популярністю користується гірськолижний центр Гребієнок. На Гребієнці 6 бугельних витягів та один фунікулер загальною пропускною здатністю 3740 осіб/год. Максимальна довжина гірськолижного спуску близько3 км.

Штребське Плесо - найвисокогірніший та найхолодніший курорт в Татрах. Тому  саме тут найкращі снігові умови та найдовший гірськолижний сезон. На цьому курорті проходить чемпіонат Європи з бігових лиж та стрибків з трампліна. Лижний комплекс Штребське Плесо включає: два трампліни висотою 70 та 90 м, траси для бігових лиж довжиною до 50 км, два зимових стадіони, 5 гірськолижних витягів загальною пропускною здатністю 4700 осіб в годину. Унікальний мікроклімат Штребського Плеса давно визнаний лікувальним.