Географічне положення - країна розташована в Південно-Східній Азії,  в центральній частині Індокитайського півострова і північній частині півострова Малакка. Одна із найвідвідуваніших екзотичних і колоритних країн Південно-східної Азії

Площа території  - 513,1 тис. кв. км.

Населення - 66,9 млн осіб (2009).

Столиця - Бангкок (Bangkok) - бл. 10 млн осіб.

Офіційна мова - тайська.

Клімат Таїланду субекваторіальний, мусонний. Літній південно-західний мусон продовжується з кінця квітня до середини листопада, зимовий північно-східний - з кінця листопада до лютого. Середньорічна температура в рівнинних і передгірних районах 22-29°С (самий теплий місяць - травень), у горах на півночі узимку знижується до 10-15°С. Середні місячні температури в невисоких районах від +22° на півночі до +28° на півдні.

Релігія  -  державна релігія - буддизм (89% населення) , з інших конфесій найбільша - ісламська  (біля 4%) .

Грошова одиниця - бат = 100 сатангів. Банкноти випускаються номіналом 10 батів (коричневі), 20 батів (зелені), 50 батів (голубі), 100 батів (червоні), 500 батів (лілові) та 1000 батів (сірі).

Часрізниця в часі по відношенню до київського + 4 год.

Кухня -  основа всіх основ тайської гастрономії - рис. Більше того, слово «їжа» в перекладі означає «рис», тому основне блюдо в ресторані буде, швидше за все, містити саме цей інгредієнт. Інший, не менш популярний лідер серед продуктів - локшина. Готуючись до прийняття їжі, варто пам'ятати, що тайська кухня - досить гостра, а значить вимагає певної підготовки і, як мінімум, здорового шлунку. їжа з місцевих ринків або з мотобайків, так званих «макашниць» буде коштувати до 50 бат.

Транспорт -  таксі у Таїланді – це перероблені вантажні машини „тук-тук”. Назва їх така, тому що, коли хочеш вийти з авто, мусиш постукати до водія у шибку, яка розділяє його кабіну і грузову частину таксі у якій ти їдеш.

Чайові прийняті тільки в туристичних місцях. Їх дають носильникам (5-10 батів), водіям таксі (округляють показання лічильника до 5-10 бат) і гідам, а також покоївкам — 10-20 бат в добу. У ресторанах послуги включені в рахунок окремим рядком. У тих закладах, де це не зроблено, чайові зазвичай складають 10%.

Віза. Для оформлення візи у Тайланд необхідно наступні документи:

Закордонний паспорт, дійсний не менше як 6 місяців після закінчення туру

2 кольорових фото (розмір 3х4 або 4х6).

Митні правила - митний контроль обов’язковий для всіх, включ. Заповнюється митна декларація, в якій указуються прізвище, ім’я, по батькові; дата прибуття; номер рейсу; кількість місць багажу; речі, що пред’являються до огляду. заборонений ввіз наркотиків (довічне ув’язнення або страта!!!), вогнепальної зброї, порнографічної літератури. Безмитно дозволяється ввозити предмети особистого користування (у т.ч. фото- чи відеокамеру), 200 шт. сигарет і один літр спиртного. Заборонено вивіз антикварних виробів, фігурок Будди і будь-яких гончарних виробів з Банчианга, золотих злитків; старовинних статуй Будди (окрім шийних медальйонів і невеликих статуеток, які вивозяться в ручній поклажі); коштовних каменів; платинових прикрас; слонячої кістки і будь-яких виробів з шкіри і кістки тварин, що охороняються; марок; антикваріату.

Курорти:

Бангкок - це ворота країни, перше тайське місто, яке турист бачить відразу ж після прибуття в Тайланд. Бангкок зовсім не схожий на інші міста Тайланда, а тим більше на міста-курорти. Річка Чао Прая ділить місто на дві частини.

Патайя. Морське місто-курорт за145 кмна південь від Бангкока.Слово ”паттайя” позначає назву вітру, що дме з південного заходу на північний схід перед початком сезону дощів. У недалекому минулому Паттайя була дуже невеликим рибальським селом. Село перетворилося на курорт світового значення, що привертає щорічно сотні тисяч туристів, після того, як в 1961 р. вона стала улюбленим місцем відпочинку американських солдатів.

Острів Пхукет — перлина Андаманського моря і один з кращих курортів Таїланду, розташований в 862 кілометрах від Бангкока і за площею дорівнює Сінгапуру. Він відомий своїми відокремленими піщаними пляжами, мальовничими кораловими рифами, скелями і чистим морем. Острів розташований на південно-заході Таїланду в зоні тропіків, його довжина —48 км, ширина —21 км. Острів Пхукет омивається водами Андаманського моря Індійського океану. Пхукет — острів, званий «перлиною Андаманського узбережжя», є найбільшим островом Таїланду.

   Самуї - третій за величиною острів королівства Таїланд і перший у списку найкрасивіших місць на території країни. Усіх відпочивальників тут приємно дивують чисті пляжі, красива, незаймана людиною тропічна природа острова і тепла погода круглий рік. Самуї ідеально підійде для всіх, кому необхідний відпустку під спокійним блакитним небом на білосніжному пляжі.Пляжів тут багато і всі вони мають свої особливості. Найвідоміший пляж - це пляж Чавенг, який займає східне узбережжя острова. Він знаменитий своєю красою: мальовничі бухти, кристально чиста вода і білий дрібний пісок .