Географічне положення - країна розташована  на півночі Африки на узбережжі Середземного моря.

Площа - 164,2 тис. кв. км.

Населення - 10,5 млн. чол.

Столиця - Туніс (Tunis) – бл. 1 млн. чол.

Офіційна мова - арабська.

Клімат - на півночі Туніса клімат середземноморський, з м'якою дощовою зимою і жарким сухим літом. У місті Туніс випадає430 ммосадків на рік, головним чином з жовтня по квітень, а середньомісячні температури стаеновлять від 9С у січні до 21° С у серпні. У горах Атласа прохолодніше, річна норма осадків варіює від 750 до1250 мм.

Релігія - іслам сунітського напрямку.

Грошова одиниця - туніський долар = 1000 міллімам.

Час - відстає від київського на 1 годину літом і на 2 години взимку.

Авіапереліт – 4 години.

Кухня Тунісу смачна і різноманітна, і на відміну від традиційної арабської - не така гостра. Суп «шорба», «брик» - чебурек з начинкою з яйця, «мергез» - копчені ковбаски, «машви» - смажена баранина, «ожжа» - овочеве рагу і звичайно ж національна страва «кус-кус» - каша з додаванням баранини, курки або риби з овочами. Характерно рисою, яку Ви помітите відразу, - величезна кількість страв з тунця - його тут додають до всього...і, можливо, саме тунцю країна зобов'язана своєю назвою. Східні солодощі - характерна риса Сходу. Тістечка, з різними начинками, медова баклава, фініки - все це не залишить Вас байдужими і не дозволить пройти мимо не скуштувавши. Незважаючи на те, що Туніс - країна ісламу, Ви не відчуєте браку в алкоголі - пиво «Сельтія», фініковий лікер - «Тібарін», горілка «буха» - зроблена з плодів інжиру, анісові аперитиви, червоні і білі вина, а також відоме і унікальне рожеве «сіре» вино «Грі де Тунізі».

Транспорт - муніципальний транспорт в Тунісі представлений автобусами і трамваями. Найзручніше користуватися таксі. Мінімальний тариф проїзду на таксі (5 км) — близько $2. Про ціну проїзду слід домовитися до посадки. По країні можна пересуватися на автобусах і на поїзді. Квиток на потяг краще купувати на станції, при покупці у вагоні його ціна збільшується удвічі.

Чайові –  в Тунісі чайові прийняті повсюди. В закладах харчування чайові складають 10-15% від суми рахунку. Разові чайові покоївкам – від 300-500 мілімі до 1 динара.

Віза – не потрібна.  Віза ставиться в паспорт прямо в аеропорту безкоштовно. Необхідна тропічна вакцинація.

Митні правила - турист може безмитно ввезти в країну: 100 сигар або 400 сигарет,2 лалкогольних напоїв фортецею до 23% або1 лміцніших напоїв. Заборонені до ввезення і вивозу: національна валюта, наркотики, вибухонебезпечні речовини і зброя, тварини, порнографічні видання, предмети старини і мистецтва. Без декларування допускається вивіз до $3 тис.

Курорти:

Сусс – це найбільший курорт Середземномор'я Тунісу, розташований на східному узбережжі. Зі своїм бурхливим нічним життям, дискотеками, казино, прекрасними пляжами і дивовижно білим піском він по праву вважається «перлиною Сахеля». Сусс – це один з найдавніших міст Середземномор'я, древнє легендаврного Карфагена. Безумовно, варто відвідати міський музей Сусса – він знаходиться в старому замку. У колекції музею безліч свідчень часів так званої Римської окупації-мозаїки, колекції масок, статуй і багато іншого. Екскурсії по Сахарі подарують Вам незабутні враження від відвідин берберських селищ, пахощів оазисів. Цілющі властивості солоних озер півдня Тунісу дозволять відновити сили і здоров'я. Так само варто відвідати залишки фінікійських гробниць, римських будинків візантійських укріплень і християнських катакомб.

Хаммамет – один з перших побудованих туристичних центрів в Тунісі, який і сьогодні зберіг свою популярність. Тут зростають мімоза й жасмин, магнолії й герань, виноград й оливки, апельсини та мандарини. Все це зливається в приємну запашну атмосферу. І доповнюється тихими піщаними пляжами, мілководими затонами із зграйками різноколірних полохливих рибок. Усе це робить курорт дуже привабливим, особливо для відпочинку з дітьми.

Монастір — невелике місто з населенням 41 000 осіб, розташований на північно-східному узбережжі Тунісу. Монастір відноситься до важливих курортним районам країни не тільки лише через його висококласних пісочних пляжів та благодатного клімату, та й завдяки культурним пам'яткам і сусідству з одним з основних курортів країни — містом Сусс, який лежить в20 кмвід Монастіра. У цьому невеликому містечку знаходяться гідні уваги пам'ятки, з якими неодмінно варто познайомитися кожному гостю. Монастір, споруджений на руїнах римського містечка Руспіни, спочатку був фінікійським, а потім римським поселенням. Сучасний Монастір зберіг свою приемлимо арабську атмосферу. Він оточений зубчастої стінкою з маленькими прямокутними вежами.