Географічне положення - країна розташована в Північній Європі.

Площа - 338,1 тис. кв. км.

Населення - 5,326 млн. осіб (2008 рік).

Столиця - Гельсінкі (Helsinki) - 576,6 тис. мешканців.

Офіційні  мова - фінська, шведська.

Клімат – країна знаходиться на північ від 60° пн.ш., улітку дні довгі і прохолодні, а узимку короткі і холодні. Улітку на півдні Фінляндії тривалість дня складає 19 годин, а на крайній півночі сонце не заходить за обрій 73 дні, тому Фінляндію називають "країною північного сонця". Середні температури липня 17-18°С на півдні і 14-15°С на півночі. Середні температури найхолоднішого місяця, лютого, становлять 13 -14°С на півночі і від -8°С до -4°С на півдні. Близькість до моря впливає на температури. Заморозки бувають у будь-який час року навіть на півдні країни. Середня річна кількість опадів450 ммна півночі і700 ммна півдні.

Релігія - лютеранство.

Грошова одиниця - євро = 100 євроцентів.

Час - на 1 годину випереджає час у Швеції, Німеччині і Франції; і збігається з київським.

Авіапереліт –  2 години.

Кухня - споживають багато риби, особливо лосося, райдужну форель, сига, ряпушку, щуку, а також окуня і різновиди дрібної тріски - muikku. М'ясні страви, за винятком оленини і дичини, відбивають вплив європейської (в основному, французької) кухні. Щодо десертів - переважають страви з північних ягід і фруктів - журавлини, морошки, поляниці. Великою популярністю користуються випічка. З напоїв найпопулярнішими у Фінляндії є пиво і кава. Якщо пиво доречне для вечора або вихідних днів, каву п'ють у будь-який час доби.

Транспорт - у Фінляндії вартість послуг таксі складається з вартості посадки, оплати за поїздку, вартості очікування і в деяких випадках додаткових надбавок. Вартість поїздки посадки залежить від часу та дня: по буднях з 6.00 до 20.00, а також по суботах і в переддень свят вартість поїздки посадки обійдеться вам в 5,30 ?, в інший час - 8,30 ?. Вартість поїздки залежить від кількості пасажирів: 1-2 пасажира - 1,39 ? / км, 3-4 пасажира - 1,67 ? / км, 5-6 пасажирів - 1,81 ? / км, 7 і більше - 1,94 ? / км. Плата за двох пасажирів, які не досягли 12-річного віку, еквівалентна оплаті за одного дорослого.Плата за очікування (39,50 ? / год) стягується, якщо таксі чекає пасажира, а також рухається зі швидкістю менше28,5 км/ ч. Замість плати за поїздку. Додаткові надбавки можуть стягуватися у випадках, якщо таксі замовляється заздалегідь, перевозить велику кількість речей, викликається в аеропорт або якщо водій надає додаткову допомогу. Якщо таксі викликається більш ніж за 30 хвилин до посадки, попереднє замовлення може обійтися пасажиру в 6,40 ?. Оплата за попереднє замовлення може не стягуватися, якщо пасажиру необхідне перевезення з причини травми, віку чи хвороби. До речі, інвалідам робиться знижка.

Чайові – як правило, не обов'язкові, і їх від вас ніхто не чекає. Єдине виключення - носильники. У вартість готельного номера, а також в ресторанний рахунок оплата за обслуговування включена автоматично. За користування роздягальнею в ресторані слід заплатити портьє не меншого 5 ФМ.

Віза - можна одержати в одному з представництв Фінляндії за кордоном. Мінімальний термін оформлення візи - один тиждень. У деяких випадках, за незалежних від консульства причин, оформлення візи може перевищувати вищевказаний термін, тому краще здавати документи завчасно. Для одержання фінської візи необхідно здати: заповнену анкету (видається у консульстві) з двома однаковими фотографіями розміром 3х4 см;  закордонний паспорт; чеки про оплату; медичну страховку на суму не менше 30 тис. доларів США. Сума повинна покривати як мінімум оплату медичних послуг, ліків, перебування у стаціонарі і транспортування країною перебування та повернення. Страховий поліс повинен бути дійсний на період дії візи. В'їзд до країни за візою для приватної особи дозволяється за умови наявності достатньої суми грошей на перебування. Зараз необхідна сума складає 200 фінських марок на день. Наявність грошей може бути перевірене при в'їзді в країну.

Митні правила – туристи зобов'язаний декларувати усі увезені з собою товари, що обкладаються митом або іншими податками чи зборами, а також ті, увезення яких обмежене. Увезення наркотичних речовин без дозволу заборонене. Обмежене також увезення живих тварин і рослин, тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення і товарів, виготовлених з них, вогнепальної зброї і боєприпасів, а також небезпечної холодної зброї.

Курорти:

Гельсінкі - головне місто Фінляндії, в якому зосереджена економічна, політична і культурне життя країни. Побудований на півостровах і островах Балтійської берегової лінії, Хельсінкі є морським містом. Мабуть, головною визначною пам'яткою Гельсінкі слід вважати фортеця Свеаборг (Суоменлінна), розташовану на островах біля входу в міську гавань. Головним міжнародним авіа-вузлом у Фінляндії є Аеропорт Гельсінкі-Вантаа, розташованого в 20 кілометрах від центру столиці та здійснює прямі перельоти по всьому світу.

Куусамо Рука - "Місячне місто", його називають воротами в Лапландію. Дивовижна природа цих місць навряд чи залишить кого-небудь байдужим - прекрасні гірські пейзажі, кришталеві озера і річки. Тут прекрасно проведуть час і любителі активного відпочинку, і ті, хто шукає самоти.

Рованіемі  — місто і муніципалітет в Фінляндії. Однією з найвідоміших атракцій міста є культурний центр «Арктикум», відкритий в 1992 р. на березі річки Оунасйокі. В даному центрі розташовані музеї і проводяться виставки, присвячені Лапландії. В місті зведені міст «Свіча сплавальника» (J?tk?nkynttil?) з Вічним вогнем, палац «Лапландія» (Lappia-talo), Церква Рованіемі, будівля муніципалітету і бібліотека, задумані як єдиний культурний комплекс.