Географічне положення - розташована у південно - східній  частині Європи, західне узбережжя омивається Андріатичним морем. Хорватське Адріатичне узбережжя - одне з найбільш порізаних у світі: тут налічується 1185 островів та острівців. 66 з них заселені. Найбільший з них - острів Крк; інші великі острови: Крес, Хвар, Пагі Коркула. Найбільші півострови - Істрія та Пельжесак, найбільша затока - Кварнер.

Площа  - 56 538 кв. км.

Населення - 4,290 млн. осіб; з них - хорвати - 89,6 %; 4,5% - серби.

Столиця - Загреб (Zagreb) - 792,875 тис. Осіб

Офіційна мова - хорватська( латинська графіка).

Клімат - переважає два типи клімату: середземноморський і континентальний. Континентальний характерний для центральних і східних районів країни, переважно з теплим (спекотним) літом і холодною зимою. Середземноморський характерний для Адріатичного узбережжя, з помірною зимою і сухим літом.

Релігія - католики (87,8%), православні(4,4%), мусульмани(1,2%), протестанти(0,2%).

Грошова одиниця - куна = 100 лип.Скрізь розрахунок ведеться тільки кунами.

Час - відстає від київського на 1 годину.

Авіапереліт – 2 години.

Кухня –  у меню гастрономічних закладів Далмації, Істрії і Кварнера можна побачити "бродет" (гуляш-асорті з різних сортів риби з рисом), "прштачі" (краби), "More-Suma" (зубатка на грилі з навазі), навагу по-паризьки . З м'ясних страв варто спробувати традиційний свинячий окіст під назвою пршут, "ріжотто" (рис з трюфелями), блюдо зі свинини та яловичини з пряними приправами, гордо іменується "Чобана зі зленячіна".На узбережжі кухня характеризується любов'ю до бобових, маринованої капусти, різним сортам м'яса і пряного сиру. Часто їжу готують на відкритому вогні, що надає їй дивний смак і аромат.У Хорватії відмінне місцеве вино на будь-який смак - біле, червоне і навіть чорне різних врожаїв. Міцні напої - є і виноградні, і настоянки на травах. З них слід зазначити слив'янку, траваріцу, лозу. На набережних багато кафе і барів. Практично у всіх узбережних ресторанах кухарі відмінно готують лангусту та устриці, зубатку та навагу.

Транспорт - Загреб: райони столиці Хорватії з'єднані між собою розгалуженою мережею трамвайних маршрутів. Одноразовий квиток коштує $0,65. Проїзний на один день - $1,75. Усі загребські таксі працюють по лічильнику. За посадку беруть $1,25. 1 кілометр пробігу коштує $0,65, у вихідні і вночі - 20-% націнка, за кожне місце багажу - $0,20 за кілометр. Кожна година очікування коштує $4. Поїздка в межах міста обійдеться у $5-8.

Віза - документи, що необхідні для перебування у Хорватії:

1. Закордонний паспорт, дійсний протягом всього часу перебування у Хорватії.

Продовжений строк дії паспорту є допустимим для перебування у Хорватії. Наявність підпису туриста в паспорті є обов’язковою.

2. Діти до 18 років можуть мати свій проїзний документ, або можуть бути вписані в паспорт одного з батьків. ОБОВ’ЯЗКОВА наявність фотографії дитини з 5 років.

3. Ваучер на туристичне обслуговування.

4. Медична страховка на кожного з подорожуючих.

5. Матеріальне забезпечення на час відпочинку.

6. При виїзді неповнолітньої дитини в супроводі одного з батьків або без батьків, обов’язковим є оригінал нотаріального дозволу на виїзд дитини, де вказано в чиєму супроводі подорожує дитина.

Митні правила – ввезення і вивезення іноземної валюти і цінних паперів не обмежується. Іноземні громадяни мають право ввезти в Хорватію без сплати мита особисті речі та інші предмети вартістю до 100 доларів не для продажу. Для осіб старше 17 років - 200 шт. сигарет або 50 шт. сигар, 1 літр міцних алкогольних напоїв, 3 літри вина, 50 мл парфумів,0,5 кгкави, відеокамеру, фотоапарат і т.д. Без сплати мита з Хорватії можна вивозити: міцних алкогольних напоїв -1 л, вина -2 л., сигарет - 200 шт., або сигар - 50 шт., або тютюну -250 г., парфуми, косметику, продукти харчування, предмети і речі домашнього вжитку - в межах власних потреб; подарунки і сувеніри на сумму до 300 хорватських кун. Заборонено ввозити вогнепальну зброю, вибухові речовини, боєприпаси, антикварні предмети, наркотики і предмети, які завдають шкоди озоновому шару. Заборонено ввозити без спеціального дозволу предмети, які становлять художню або колекційну цінність. Ввіз та вивіз місцевої валюти обмежений сумою 2000 кун. Ввіз та вивіз іноземної валюти необмежений. Немає жодного особливого контролю, не потрібно заповнювати жодну спеціальну декларацію при в'їзді та при виїзді.

Курорти:

Дубровнік - це місто-музей з багатою історією і чудовою архітектурою. Це - найвишуканіше і витонченіше місто Хорватії, один з найвідоміших туристичних центрів Дубровницької Рів'єри. Відпочинок в Дубровнику дуже сподобається любителям нічних клубів і дискотек, тут є навіть ціла вулиця з численними барами - Burbon Street. Тури в Дубровник чудово підійдуть людям, яким подобаються красиві і живописні місця з унікальною архітектурою.

Пореч – це найбільший туристичний центр не тільки Істрії, але й, мабуть, усієї Хорватії. Однією з найголовніших визначних пам'яток Пореча є Евфразіева базиліка 6 століття, старі міські укріплення, Північна і П'ятикутна вежі, невеликий будинок двох святих і інші пам'ятники. По місту можна гуляти нескінченно: прекрасна міська архітектура, затишні, що потопають у зелені дворики, численні парки, розкидані по всьому місту, кафе, ресторанчики і маленькі магазинчики – все це варто побачити на власні очі. З приголомшливо красивої міській набережній відкривається чудовий вид на прибережні острівці та морські простори.

Трогір - це місто музей. Трогір – це невелике середньовічне місто на острові, в якому збереглися середньовічні стіни і монументальний кафедральний собор 13 століття, побудований в романському стилі. До аеропорту Спліт всього7 км, до центру Спліта-30 км. Чарівні культурні та історичні пам'ятки, мистецтво, оригінальна архітектура і прекрасні провулки надають чудову нагоду дізнатися про різноманітну та складну спадщину від Романського двору до сучасного оздоблення. Унікальна історична сутність, головний вхід Родована - колекції мистецтва, які можуть викликати хвилювання серед відвідувачів і мандрівників через століття представляють туристам красу уособлену в рельєфі Кайроса.