Географічне положення - держава розташована у Центральній Європі.

Площа  - 78 864 тис. кв. км.

Населення - 10,211 млн. осіб.

Столиця - Прага (Praha) - 1,165 млн. мешканців.

Офіційна мова - чеська.

Клімат - кліматичні умови Чехії дають можливість назвати її мостом між Сходом та Заходом. Країна розташована у зоні переходу від середньоєвропейського морського клімату до континентального південно-європейського.  Зима мінлива, а літо тепле і вологе. Середня денна температура найхолоднішого зимового місяця -5° С, а найтеплішого літнього місяця - +20° С.

Релігія - переважають римо-католики (83,4%).

Грошова одиниця - чеська крона = 100 геллерів.

Час - у Чехії діє західноєвропейський часовий вимір, з квітня по жовтень вводиться літній час.

Кухня – чеська кухня  утворилася з місцевих кулінарних пристрастів і численних запозичень. Вона відрізняється ситними стравами і соковито-солодкими десертами. Найхарактерніші для чеської кухні страви — печеня зі свинини і кнедлики. Гарніри досить різноманітні — картопля (варена, смажена, фрі), овочі. Делікатесом чехи вважають смажену гусятину.

Транспорт - громадський транспорт у Чехії складається з автобусів, трамваїв і тролейбусів. У Празі є також три лінії метрополітену, що зв'язують центр міста з окраїнами. Метро працює з 5.00 ранку до 24 години, а трамваї з 4.30 до 00.15. Квитки для проїзду у міському транспорті можна придбати на станціях метро, в газетних кіосках, готелях, універмагах а також у спеціальних квиткових автоматах. Квиток, що дає право пересадки на інший вид транспорту чи напрям руху діє протягом години з моменту позначення його компостером. У нічні години та вихідні термін його дії продовжується на 30 хвилин. Для туристів існують окремі проїзні квитки з правом пересадки на всі види транспорту терміном на 1, 3, 7 та 15 діб. Контроль сплати за проїзд здійснюється контролерами, які часто зустрічаються на станціях і у вагонах метро, наземному транспорті. Штраф за безквитковий проїзд 300 крон.

Чайові - у магазинах і ресторанах прийнято залишати 5-10 відсотків понад суми рахунку. Гіди і таксисти теж з вдячністю приймають чайові.

Віза - документи, необхідні для одержання візи:  анкета; загальногромадянський закордонний паспорт (термін якого закінчується не раніше аніж через 4 місяця з дня від'їзду); 2 фотографії 3х4;ксерокопія внутрішнього паспорта (1,2 лист, фото, відмітка про реєстрацію);медична страховка (на суму не менше 12 тис. дол. США);туристичний ваучер.

 Для неповнолітніх, котрі виїжджають з одним із батьків - нотаріально завірена довіреність іншого з батьків, оригінал свідоцтва про народження дітей віком до 15 років.

Під час перетину кордону вас можуть попросити підтвердити свою платоспроможність для перебування в Чехії (не менш 30 доларів на добу з розрахунку на одну особу) а також наявність квитків на зворотній шлях чи коштів для їх придбання.

 Вартість однократної візи - 37 доларів, багатократної - 62 долари. Дітям до 15 років чеська віза надається безкоштовно. Термін оформлення 1-2 тижні.

Митні правила - дозволяється ввозити в країну товари і подарунки на суму, що не перевищує 6 тисяч крон. Безмитно можна ввезти в Чехію 200 сигарет або 50 сигар чи250 гтютюну, 1 літр міцних напоїв чи 2 літри вина. Спиртні напої дозволяється ввозити особам, які досягли 18 літнього віку, а тютюнові - з 16 років. Не обмежується ввезення і вивезення іноземної і національної валюти, але її необхідно задекларувати. Дозволяється провозити ліки для особистих потреб.З країни можна вивозити необмежену кількість сувенірів та інших товарів некомерційного характеру за винятком предметів, які є національною культурною цінністю. Заборонено вивезення антикварних та інших предметів мистецтва без відповідних сертифікатів.

Курорти:

Карлові Вари - місто цілющих джерел, багатої історії, найкрасивішої архітектури і природи. Всесвітньо відоме місто-курорт розташоване у долині ріки Тепла, у місці її злиття з рікою Огрже. Місто було засноване в 1350 році чеським правителем і римським імператором Карлом IV. Розвиток міста у всі часи був пов'язаний з цілющою дією місцевих гарячих мінеральних джерел. На початку XIX століття, завдяки ініціативі лікаря Венцеля Пайера з міста Локет, воду карловарських джерел починають використовувати і для курсів питного лікування. Курортне лікування на сьогоднішній день включає пиття мінеральної води, класичні бальнеологічні процедури та сучасну фізіотерапію.

Тепліце найстаріший курорт в Чехії, відомий своїми радіоактивними джерелами. Тепліце є одночасно одним з найстаріших і найбільш сучасно обладнаним з усіх санаторіїв в Чеській Республіке.Інтересние місця: осікся - цістерціанскій монастир з унікальним романським кам'яним пюпітром; Крупка - область історичних пам'яток з неповторною привабливістю старовинних споруд; обсерваторія з планетарієм; Духцовскій замок - у ньому провів свої останні роки життя волоцюга, філософ і письменник Джованні Джакомо Казанова.

Яхимов перший в світі радоновий курорт, розташований в130 кмвід чеської столиці і всього в17 кмвід Карлових Вар, на висоті650 мнад рівнем моря. Це невелике містечко, засноване в 1516 році графом Шліком, здавна славилося багатством корисних копалин. Передумовою ж для створення тут першого в світі радонового курорту на початку 20 століття стало наукове відкриття П'єра і Марії Кюрі, які виділили з Яхимовської руди перші радіоактивні елементи: радій і полоній.Головне цілюще багатство курорту - бікарбонат-натрієво-термальні мінеральні води з природною радіоактивністю. Крім високого вмісту радону, місцева мінеральна вода також може похвалитися наявністю рідкісних елементів - молібдену, титану та берилію. Завдяки цим обставинам курорт рекомендується як виключно ефективне місце для лікування захворювань опорно-рухового апарату різної етіології та ступеня складності.