Географічне розташування - держава в південно-східній Європі в центральній частині Балканського півострова.

Площа - 13 812 кв. км.

Столиця  - Подгориця (Podgorica) – 117,7 тис. осіб.

Населення – 673 тис. осіб (перепис 2003 р.).

Офіційна мова – чорногорська.

Клімат - Типовий середземноморський - гаряче та сухе літо (повітря +28 +32 0 С, вода в морі +22 +26 0 С) і м’яка зима +8 +10 0 С. Середня температура моря влітку – 25 °С, максимальна – 27 °С. Купальний сезон протягом 180 днів на рік з квітня по листопад.

Грошова одиниця – євро = 100 євроцентів. 

Релігія – православні - 74,2% населення, мусульмани - 17,7%, католики - 3,5%

Час - мінус одна година за київським часом.

Авіапереліт –  2 години.

Кухня – національна кухня Чорногорії проста, але дужа смачна. Через Адріатичне море тут віє Італією, відчувається турецький вплив в приготуванні рагу, плову та інших ароматних м'ясних страв.Є і в національній кухні Чорногорії нотки болгарських рецептів. Проте, повірте, італійські спагеті чи турецький бурек у чорногорському виконанні - це справжня знахідка.На перше варто скуштувати балканський кулінарний шедевр - суп-юшку "чорба". Він може бути з риби, телятини, яловичини. Це дуже ситна страва, схожа на суп-пюре, яку подають з домашнім кукурудзяним хлібом. Такий хліб, до речі, дуже популярний у чорногорців. На друге обов'язково замовте щось з риби. Так, однією із найулюбленіших страв в Чорногорії є рибний гуляш з різноманітних видів риби. Широко розповсюдженими є різні салати із морепродуктів, риба на грилі.

Транспорт – для того щоб узяти в Чорногорії автомобіль напрокат, потрібно мати не меньше 21-го року, мати стаж водія не менше 2 років.

Чайові – готелі й ресторани Чорногорії включають націнку за обслуговування у вартість рахунка. Але прийнято давати чайові у розмірі не вище 10% від вартості послуги.

Віза – для громадян України, які виїжджають в Чорногорію з туристичною метою віза не потрібна. Потрібно тільки туристичний ваучер.

Митні правила - в країну можна ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, але великі суми на в'їзді бажано задекларувати.

Курорти:

Будва - це класичний середземноморське місто-фортеця. Туристів привертають численні пляжі курорту, загальна протяжність яких становить 11 310 метрів, а також безліч історичних визначних пам'яток. Більшість пам'яток історії сконцентрована в Старому місті Будви. Розташоване на півострові, який помітно різко виступає в море. Є куточком типово венеціанської й середземноморської архітектури. Попри руйнівні наслідки землетрусу 1979 року, до 1987 року Старе місто було повністю відновлене. Старе місто оточує могутня фортечна стіна і пронизують вузькі звивисті вулиці, які ведуть до міської цитаделі, де нині розташований музей.

 Петровац – крихітний шматочок раю в Чорногорії. Подорожуючи в сторону містечка на човні, можна відзначити, як художньо він побудований: будинки починаються фактично біля пляжів, йдуть пологими схилами бухти і потроху піднімаються наверх на гору, формуючи характерний амфітеатр. Дуже вражаюча картина. На згадку про багатовікову історію в місті збереглися досить цікаві римські мозаїки і венеціанська фортеця «Кастелло», з верхньої тераси якої відкривається чудовий вид на місто і бухту. Усередині бухти лежать два невеликих острови: Святий Тижня і Катіч. На острові Святої тижня моряками, які врятувалися тут від шторму, побудована зовсім маленька церква.

Бечичі - один із самих живих курортів в Чорногорії, розташований всього в двох кілометрах від прибережного історичного міста Будва, де зосереджена основна туристична індустрія. Колись  селище Бечичі був невеликий рибацького селом, а зараз це зона найдорожчих і популярних готелів Чорногорії з прекрасним вибором ресторанів, кафе і магазинів. До Бечичи легко дійти з міста Будва пішки уздовж берега моря або прокотитися з вітерцем на туристичному «автопоїзді», який курсує до пізньої ночі і зупиняється біля кожного готелю. Золотисті пляжі Бечічі, протяжністю 1800 метрів, безпечні та зручні для відпочинку, а спокійне море створюють ідеальні можливості для занять спортом і пішохідних прогулянок серед субтропічних рослин, так як Бечичи буквально «потопає» у зелені і квітах. Тут все вкрите легким туманом задумі, спокою. У західній частині пляжу розташована прекрасна зона для заняття водними лижами, дуже популярними серед багатьох відпочиваючих.