Географічне положення - розташована  в Центральній Європі.

Площа - 41,3 тис. кв. км.

Населення - 7,783 млн. осіб (2009 р.).

Столиця - Берн (кількість населення - 122,658 тис. осіб/

Офіційні мови - німецька (користується 64% населення), французька (19% населення), італійська (8% населення), ретороманська (0,6% населення).

Клімат - вологий, на плоскогір'ї - помірно теплий, в горах - холодний. Добові температури у низинах в середньому коливаються протягом року від 10 до 16° С, влітку вони підвищуються до 27° С і більше. Найжаркіший місяць - липень, найхолодніший - січень.

Релігія: 44% населення Швейцарії - протестанти, 48% - католики; близько 8% - представники інших конфесій.

Грошова одиниця - швейцарський франк = 100 сантимів.

Час - Київський мінус одна година.

Кухня – національна кухня Швейцарії з'явилася в результаті складного, тривалого і суперечливого розвитку під впливом традицій багатьох народів, які проживають у країні. Особливо великий вплив мали французька, італійська і німецька кулінарні традиції. Характерна риса місцевої кухні - достаток сирів і кисломолочних продуктів, а також м'яса з різноманітними приправами. Однією з найпоширеніших страв є "фондю" ("fondue") - розплавлений сир, в який додається часник і легке біле вино. Прийшло фондю від альпійських пастухів, які першими здогадалися кинути в казан залишки сиру й часнику, а потім вмочити в суміш шматочки білого хліба. Дуже популярний "бернес платтер" ("bernese platter") - смажені шматочки яловичини і свинини з зеленню, бобами або кислою капустою, а також "люріх лешнетцелтес" ("lurich Leschnetzeltes") - тонкі шматочки телятини в соусі.

Транспорт –громадський транспорт складається з автобусів, трамваїв і в деяких містах — тролейбусів. Квитки продаються тільки в автоматах на зупинках. Квиток вартістю 2,2 франка дає право на поїздки протягом години, кількість пересадок не обмежується. На відміну від інших європейських країн, з таксі в Швейцарії може виникнути проблема, тому замовляти їх потрібно за 48 годин.

Чайові – давати, як правило, не прийнято, за винятком ресторанів, де розмір чайових становить 5-10% від вартості замовлення. Для дотримання традицій, слід уважно прочитати рахунок, і ніколи не перевищувати 10% чайових. "На чай" дають тільки після того, як принесуть здачу, у розмірі до сантима.

Віза -  термін оформлення візи в Швейцарію - від 2 днів. Необхідні документи для оформлення візи в Швейцарію:

1. Закордонний паспорт;

2. 2 фотографії (кольорові 3,5 х4, 5);

3. Ксерокопія всіх сторінок українського паспорту;

4. Довідка з роботи (на фірмовому бланку з вказівкою реквізитів компанії, посади, заробітної плати);

5. Для пенсіонерів: копія пенсійного посвідчення плюс спонсорська довідка);

6. Для студентів: довідка з навчання плюс спонсорська довідка;

7. Для самотніх батьків, що виїжджають з дітьми: нотаріально завірена довіреність на вивезення дитини або копія довідки матері-одинака або довідка з міліції про неможливість встановлення місцезнаходження батька або свідоцтво про смерть і т.д.

Митні правила - туристи, які прибувають у Швейцарію з європейських країн, можуть безмитно ввезти 200 сигарет, 50 сигар або 250 грамів трубкового тютюну. Для приїжджих з інших країн зазначені обмеження вдвічі більше. Щодо алкогольних напоїв правила такі: 1 літр міцних напоїв і 2 літри - не міцніше 15°. Тютюн і спиртні напої можуть ввозитися особами, яким більше 17 років. Можна ввозити також подарунки на суму до 100 швейцарських франків і харчові продукти в розрахунку на один день. При від'їзді з Швейцарії обмежень на вивезення товарів немає. Громадянинові іншої країни можуть повернути закладений у ціну товару податок на додану вартість (близько 6,5%). Турист іншої країни має право на повернення податку готівкою при покупках на суму більше 500 швейцарських франків. Для цього необхідно отримати при покупці спеціальний чек безмитної торгівлі (tax free Shopping Cheque).

Курорти:

Женева – не тільки місто конгресів, це справжній центр історії і культури, відмінне місце для проведення виставок і ярмарків. Ще одна визначна пам'ятка і символ міста – Квітковий годинник, який знаходиться в Англійському саду. Женева розташувавшись між величними альпійськими піками і зеленими пагорбами Юра, франкомовна Женева лежить там, де Рона покидає води Женевського озера. Гордий символ міста - фонтан, струмені якого утілюють прагнення вгору, в царство духу. Жан-Жак Руссо був громадянином Женеви, лорд Байрон оспівав її. Багато світових знаменитостей вибирають Женеву місцем свого постійного перебування - Чарлі Чаплін, Жорж Сименон, Одрі Хепберн, Шарль Азнавур, Ален Делон, Пітер Устінов, короновані персони і нафтові королі. Римляни принесли сюди виноградну лозу, і з тих пір виноробство стало традиційним ремеслом.

Цюріх – це поєднання традицій і сучасності, комфорту, продуманого до дрібниць, і якості. Середньовічне місто живе разом з сучасними будівлями в стилі хай-тек. Що таке місто створене для життя, можна відчути саме тут. Низька густина населення, продумана система громадського транспорту, розкішні магазини і затишні ресторанчики – все це не залишить Вас байдужим. У Цюріху близько 50 музеїв і більше сотні невеликих галерей, в яких проходять різні виставки та шоу. Звідси починаються багато екскурсійних маршрутів по країні, серед них варто особливо відзначити подорож на панорамних поїздах.

Верб'є - один з найбільших гірськолижних курортів в світі, що знаходиться в центрі одного з найбільших у світі районів катання "Чотири Долини". Верб'є розташований в170 кмвід Женеви і в300 кмвід Цюріха, на висоті 1500 метрів.   Катання тут не дуже підходить для новачків. На курорті більше 180 червоних і близько 80 чорних трас, плюс приголомшливі цілинні спуски, на яких навіть може знадобитися провідник. Всього в зоні катання працює 50 підйомників. Загальна протяжність трас для бігових лиж -9 км. Є сноуборд-парк.   Крім гірських лиж в Верб'є можна зайнятися катанням на снігоходах і тобоганів, прогулянками на снігоступах, верховою їздою, гольфом і параглайдінгом. На курорті є ультрасучасний спортивний центр з відкритими і закритими басейнами, штучним катком і майданчиками для керлінгу, тенісу та сквошу.   У Верб'є щорічно проходить фестиваль Verbier Festival & Academy, на який з'їжджаються зірки з усього світу.