Географічне розташування - Шрі-Ланка - держава у Південній Азії, що розташована на острові Шрі-Ланка(Цейлон) в Індійському океані, на південь від півострова Індостан.

Площа території - 65 610 кв. км

Чисельність населення - 18,253 млн. осіб.

Столиця - Коломбо - Colombo - 2,3 млн осіб.

Офіційні  мови - англійська, сингальська, тамільська.

Клімат: На півночі і сході країни клімат субекваторіальний, на півдні і заході - екваторіальний. У Шрі-Ланці на всій території відзначається досить рівний річний хід температури. Найспекотнішим місяцем є квітень, коли денні температури досягають 32 .. 34 градусів, самим прохолодним - грудень - 28 .. 30 градусів. У нічні години температура повітря не опускається нижче 19 градусів. У гірських областях, вище1500 м, прохолодніше: вдень повітря прогрівається до 19 .. 21 градуса, вночі ж може відзначатися близько 9 .. 11 градусів. Найбільше опадів випадає на західному узбережжі острова (річна сума опадів перевищує5000 мм). Основні дощі проходять з травня по жовтень. На півночі і сході країни дощовий сезон припадає на період з листопада по січень. Всього ж у цій частині Шрі-Ланки за рік випадає від 1500 до2000 ммопадів. У будь-який сезон року досить висока відносна вологість повітря.

Релігія - буддизм (70% мешканців), індуїзм (15 %), іслам (8%), християнство 7 %).

Грошова одиниця -  Рупія = 100 центам. Обмінний курс приблизно : 1 долар = 70-80-рупіям. Гроші краще обміняти по прильоту в аєропорту і зберегти чек щоб при вильоті можна було проконтролювати не витрачену суму по курсу покупки. Гроші також можна обміняти в готелі і в банках( з 09:00 до 13:00 в будні дні)

Час: + 3,5 години.

Авіапереліт: 10 годин.

Кухня Шрі-Ланки багато в чому нагадує кухню Індії, що обумовлено як близькістю цих країн, так і схожим асортиментом продуктів, що використовуються для приготування страв (дари моря, фрукти, зелень, всілякі прянощі). Переважно раціон шрі-ланкійців складається з рослинної їжі, ланкійці практично не вживають м'яса. Фактична відсутність у раціоні м'яса ланкійської обумовлено тим, що корови тут шануються як свячені тварини. У кулінарних цілях широко застосовуються рибопродукти, тропічні фрукти, а також всілякі прянощі.

Транспорт: Рух транспорту — лівобічне. Дороги з хорошим покриттям  але вузькі. Більша частина доріг пролягає в гірській місцевості. Правила руху і водіями і пішоходами дотримується не досить добре. Тому рекомендується орендувати автомобіль з водієм. Вартість поїзда приблизно -0,3 $ за1 км.

Чайові - вартість обслуговування  зазвичай включена в рахунок. Чайові -по вашому розсуду.

Віза -  необхідна.Всі туристи, що прибувають повинні сплатити візовий збір по прильоту в розмірі 25 доларів на дорослого,оформлення візи для дитини до 12 років безкоштовно. Віза буде дійсна для відвідування країни до 30 днів. Туристи, які перебувають на Шрі-Ланці менше 48 годин візовий збір не оплачують.Оформлення візи можна оформити заздалегідь самостійно на сайті www.eta.gov.lk

Митні правила: Забороняється вивозити з країни антикваріат, необроблені коштовні камені, тварин і рослини.

Курорти:

Ваддува - це розкішні пляжі, чисті прозорі води Індійського океану, тропічні сади і надзвичайно гостинні і доброзичливі жителі. Ваддува знаходиться в35 кмна південь від Коломбо. На курорті створені прекрасні можливості для занять водними лижами, віндсерфінгом, підводним плаванням, вітрильним спортом. На території готелів є тенісні корти та майданчики для гольфу.

Бентота - курорт Шрі-Ланки, який відрізняється спокійною та тихою обстановкою. Райські пляжі Бентоти ідеально підійдуть для романтичного або сімейного відпочинку. Розташований в унікальному місці, де зливаються річка і океан, цей південний куточок у будь-який час року радий прийняти туристів, які шукають можливість відпочити душею і тілом і зарядитися силами на довгий трудовий рік.

Хіккадува (близько70 кмна південь від Коломбо) - популярний курорт, який першим в Шрі-Ланці став приймати іноземних туристів. Тут найрозвиненіша інфраструктура, створені всі умови для відпочинку преміум-класу. Знамениті «коралові сади» Хіккадува в останні роки, на жаль, майже зникли із-за теплих течій.

Берувелла - відомий курорт на південно-західному узбережжі острова Шрі-Ланка, в 58 кілометрах від Коломбо. Це місце першого поселення арабських купців у 7 столітті, тут і зараз проживає велика спільнота ланкійських мусульман. У місті знаходиться найстаріша мечеть - Кечімалаі.