Офіційна назва - Соціалістична Республіка В'єтнам.

Географічне положення - розташовується у Південно-Східній Азії.

Площа  - 330,9 тис. кв. км.

Населення - близько 87 млн. осіб. Близько 90% населення країни мешкає в дельтах рік Хоніха і Меконг (тут спостерігається найвища у світі густина сільського населення - 1500 чол. на 1 кв. км.) та у прибережній смузі (12% території країни).

Столиця - Ханой(NaNoi) - 2,814 млн. осіб  з передмістям.

Офіційна мова - в'єтнамська.

Клімат – мусонний субекваторіальний, зі спекотною на півдні і прохолодною на півночі зимою й різко вираженим максимумом опадів у період вологого мусону.

Релігія -  найпоширенішою релігією у СРВ є буддизм (10 млн. віруючих); другою за кількістю послідовників – католицизм (5,3 млн. чол.). Розповсюджені також місцеві вірування каодай(сповідують 2,3 млн. осіб) і хоахао(1,2 млн.); помітно зростає число прихильників протестантизму.

Грошова одиниця -  донг= 10 хао = 100 су.

Час – + 7 годин.

Кухня дуже різноманітна, смачна і налічує понад 500 національних страв. Рис і локшина - основні продукти, що присутні у всіх харчових закладах. Найпопулярніші страви - локшина з нарізною свининою, яйцями, курчам і креветками, молюски з морськими крабами, обсмажені із сіллю. Серед звичайних компонентів, що використовуються для приготування страв: качка, свинина, риба, спеції, овочі і фрукти, м'ясо крабів, омарів та устриць. Серед напоїв дуже популярним є вино з рису. Крім цього, представлений численний асортимент вин з абрикосу, апельсину і лимону. Ціни коливаються від 2,5 до 25 дол. США з однієї особи. Причому найчастіше їжа буває смачнішою в маленьких ресторанах, де ви зможете вчотирьох пообідати за 10-12 дол. США.

Транспорт – міський транспорт добре розвинений тільки у великих столичних містах. У віддалених районах країни - тільки слаборозвинена мережу маршрутних автобусів, водії яких з істинно буддистським байдужістю ставляться до графіків і розкладів. Вартість проїзду - близько 0.1 USD. Основні міські види транспорту: таксі, різні мото-і велорикші («сайкл» або «шеклів»). Плату за проїзд з водіями таксі не потрібно оговорювати заздалегідь: у всіх машинах є лічильник, який вказує ціну проїзду, а таксисти зазвичай знають небагато англійських слів. Вартість проїзду на таксі: 0.45-0.6 USD за кілометр плюс 1-1.5 USD за посадку. Мото-і велорикші удовольствуются 1 USD за 15 хвилин поїздки, проте розмір оплати слід узгоджувати заздалегідь і торгуватися в цьому випадку просто необхідно.

Чайовіофіційно не прийняті, але не забороняються. Вони становлять 5-10% від вартості отриманих послуг.

Віза – оформлення поїздки спрощено. Укладений договір про безвізовий вїзд і виїзд. Щоб виїхати з України необхідна віза. Необхідно звернутися в консульство або посольство Вєтнаму в Києві.

Митні правила – безмитний імпорт: 400 сигарет або 100 сигар або 50 г тютюну, 1,5 л міцних спиртних напоїв або 2 л алкогольних напоїв до 22%, або 3 л пива (або аналогічних легких алкогольних напоїв), 3 кг кави,  5 кг чаю, некомерційна кількість подарунків і невикористаних товарів на суму не більше VND 5,000,000 (в'єтнамський донг), товари для особистого користування (одяг, предмети туалету і т.д.). Забороняються: наркотики, порнографія, підроблені товари, культурні артефакти та інші об'єкти культурного значення, вибухові речовини. Обмежене ввезення: живі тварини - ветеринарний сертифікат і сертифікат про щеплення. Зв'яжіться з найближчим посольством для отримання дозволу, види під загрозою зникнення і будь-які їх частини - потрібен дозвіл СІТЕС, медикаменти.

Курорти:

Місто Хюе, стародавня столиця останніх імператорів династії Нгуєн (1802-1945 рр.), розташований в самому серці В'єтнаму. Це один з культурних, релігійних та освітніх центрів країни, третє за величиною місто Південного В'єтнаму, а також - одне з найцікавіших в країні. Тут збереглося і відреставровано понад 300 архітектурних споруд, культурних пам'яток, цитаделей, мавзолеїв і палаців. В 1993 р ансамбль пам'яток в Хюе був визнаний першим світовим культурним спадком у В'єтнамі і взятий під охорону ЮНЕСКО. Хюе також вважається місцем, де найкраще готують традиційні страви в'єтнамської кухні.

Хошимін (HoChiMinh Сity, HCMC) - мегаполіс, який завжди в русі. І не тільки за рахунок нескінченного гулу його скутерів-табуреток, мотиків і авто. Сайгон (як його вперто всі називають, незважаючи на нову назву) - квінтесенція в'єтнамської суєти. Це місто - центр комерційного і культурного життя країни, звідки мініатюрні в'єтнамці керують всією державою - живий організм, дихання якого доноситься в найвіддаленіші куточки В'єтнаму, а биття його серця - віддається потужними поштовхами навіть на безтурботному Фукуоці.

Місто Хойан (або Хоян) розташований на берегах річки Тху-Бон в 30 км на південь від Дананга. У цьому в'єтнамському місті панує, тим не менш, чітко китайська атмосфера: одноповерхові будинки під черепичними дахами і вузькі вулички. Нескінченні пляжі білого піску, непоганий дайвінг і знамениті визначні пам'ятки, визнані світовою спадщиною - ось що таке Хойан.