Географічне положення - розташована на Близькому Сході в західній частині Азії на узбережжі Середземного моря.

Площа - 20,7 тис.кв.км.

Населення - 7,797 млн.  осіб.

Столиця - Єрусалим (Jerusalem) - 763,8 тис. чол.

Офіційні мови - іврит (староєврейська), арабська.

Клімат - різноманітний - від помірного до тропічного, з великою кількістю сонячних днів на рік.

Існує два виразно виражених сезони: дощовий зимовий (з листопада по травень) і сухий літній - решта шість місяців. Велика кількість опадів випадає на півночі і в центрі країни, набагато менше - у північному Негеві, і незначна кількість - у південних районах.

Регігія - більшість сповідує іудаїзм, поширені також іслам (20% населення) і християнство(близько 2%).

Грошова одиниця - шекель = 100 агорам. Курс шекеля до долара США становить приблизно 1:4. На 10.04.2002 1 NIS дорівнював 0.210571 USD.

Час - різниці в часі між Україною та Ізраїлем немає, крім невеликих періодів навесні і восени, коли різниця може становити мінус одну годину. Це відбувається тому що на зимовий і літній час Ізраїль і Україну зазвичай переходять не одночасно..

Авіапереліт –  3 години.

Їжа – Страви східної кухні в Ізраїлі досить гострі. При приготуванні використовуються різноманітні прянощі: коріандр, кмин, м'ята, кардамон, чорний і червоний перець та ін Як закуски подаються різноманітні соління - зелені і чорні маслини, мариновані і солоні маленькі огірочки, маринований гострий перець, кілька варіантів страв з баклажанів, кабачків , солодкого перцю, зелень. Обов'язково в Ізраїлі подається хумус-паста, приготовлена з перетертого відвареного хумуса (інші його назви турецький горох, нут) з додаванням лимонного соку, часнику, зелені та інших приправ. Хумус подається з оливковою олією і посипається червоним перцем. До закуски подаються гарячі коржі піти. Потім настає черга страв, приготованих на вогні, на решітках або шампурах: стейки, курячі крильця, шашлики з індички, курки, кебаби, печінка. Такий обід в Ізраїлі може супроводжуватися червоним вином і пивом. На десерт подається пахлава (баклава) - печиво з тонкого тіста з горіхами, просочене медом. Гарячі напої - чай з м'ятою, кава по-турецьки. Кошерность їжі повинна дотримуватися у всіх ресторанах і кафе, але практично скрізь є некошерні закладу, а також численні ресторани китайської, російської, французької та східної кухні.

Транспорт – таксі (івр.«моніт») діють у всіх населених пунктах країни і використовуються як усередині міста, так на міжміських лініях. Це єдиний вид транспорту, що працює на більшій частині країни по суботах і в святкові дні (за винятком посту Йом Кіппур). За обслуговування в нічний час (з 21:00 до 5:30), а також у суботу та свята, стягується надбавка в 25%. Всі внутрішньо міські таксі обладнані лічильниками, які повинні бути обов'язково включеними в момент посадки пасажира. Міжміські тарифи встановлюються відповідно до спеціального прейскурантом, який повинен бути наданий пасажиру за першою вимогою.

Чайові – у Ізраїлі чайових чекають всі, хто надає хоч які-небудь послуги, включаючи навіть дуже незначні. У ресторанах і кафе слід додати 10—12% до суми рахунку, в готелях — 10%. У таксі чайові не залишають, водії дають здачу.

Віза – без візи можна провести в Ізраїлі не більше 90 днів протягом півріччя. По приїзді в країну в закордонний паспорт ставиться штамп про прибуття. Додаткові гроші за штамп не стягуються. Людям, які збираються після Ізраїлю відвідувати арабські країни (Окрім Єгипту і Йорданії), штамп про прибуття ставити небажано. Для того щоб не ставити штамп, потрібно завчасно повідомити про це прикордонника, заповнити форму 17L і попросити проставити штамп в неї. Бланк зі штампом залишається у Вас як підтвердження перебування в країні. Починаючи з 9.02.2011 кожен громадянин України, який поїде до Ізраїлю з гостьовою, туристичною метою, на лікування або по бізнесу (тип віз В2) не повинен звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні за отриманням в'їзної візи в Ізраїль. Безвізовий режим не є гарантією в'їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби Ізраїлю. Кожен громадянин України для того, щоб в'їхати до Держави Ізраїль повинен буде підтвердити мету свого візиту в країну.

Митні правила – ввезення в країну місцевої та іноземної валюти не обмежується.

Курорти:

Тель-Авів - це місто, прекрасно уживаються зі своєю багатоликість, яка уособлює усі зміни і сьогоднішній день країни. Тель-Авів називають містом без зупинки. Його нескінченне різноманіття і можливість оглянути практично всю країну, зупинившись у Тель-Авіві, забезпечать вам унікальний шанс і відпочити, і долучитися до вічних цінностей Святої Землі. Тель-Авівський пляж із золотистого піску простягнувся на 14 кілометрів. На набережній, яка є одним з найулюбленіших місць для прогулянок городян, можна дійти до старого Яффо.

 У Тель-Авіві прекрасні умови для занять практично будь-яким видом спорту. Майже у всіх готелях є плавальні басейни, тренажерні зали, тенісні корти. На березі можна взяти напрокат устаткування для віндсерфінгу. Вечір тут пролітає непомітно в ходінні по магазинах, відпочинок на пишних галявинах парку, на імпровізованих концертах або за вечерею в одному з делікатесних рибних ресторанів з видом на Середземне море і старий рибальський порт.

Ейлат, найпівденніше, а тому найбільш сонячне, місто Ізраїля, яке розкинулось на березі казкового Червного моря, цілий рік запрошує туристів зі всього світу поринути в сіті блаженства і спокою, Ейлат, красиве місто, яке стало справжнім курортним раєм з фешенебельними готелями і незліченними атракціонами. Це місто дивовижне саме тому, що воно вдало поєднує у собі переваги клімату, розмаїття розваг, унікальні пейзажі, екзотику бедуїнської кухні і традиції ресторанів, які пропонують європейські делікатеси, одне слово, Ейлат - це місце, де не буває сумно, холодно або нецікаво. Найцкавіше в Ейлаті - Червоне море, чия неповторна і незвичайна краса підводного життя дарує всім бажаючим найкрасивіший дайвінг в Ізраїлі, вабить тисячі пірнальників поринути в бездонні простори, найпівнічнішого в Євразії коралового царства, в лабиринтах якого постійно миготять екзотичні риби.