Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Данія

Офіційна назва - Королівство Данія (Kongeriget Danmark - дан. мова, The Kingdom of Denmark - англ. мова).

 

Географічне положення - знаходиться в Північній Європі на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них заселені 97), найбільшими з яких є Зеландія, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнхольм.

Площа території країни - 43 тис. кв. км. Крім цього, площа автономії Фарерських островів - 1,4 тис. кв. км, Гренландії - 2,176 млн. кв. км.

Населення - 5,567 млн. осіб (2011).

Столиця - Копенгаген (København - дан. мова, Copenhagen  - англ. мова) -  528,208 тис. жителів. Місто розташоване на островах Зеландія і Амагер.

Офіційна мова - данська.

Клімат -  Помірний, морський континентальний.

Температура влітку - 12-17° С, восени від 0 до 5° С, взимку від -10 до -15° С, навесні 5-7° С.

Грошова одиниця  - данська крона = 100 ере. 100 DKK            =130.6759 грн.

Релігія - лютеранство (92% населення).

Час –  відстає від київського на 1 годину.

Кухня – основу  кухні Данії складають риба й інші продукти моря. З риби готують перші і другі страви. Але не забувають данці і про м'ясних стравах. Надзвичайно популярна смажена свинина з гарячою червоною капустою. Не менш часто з'являється на столі датчан і свиняча печінка із хрустким смаженою цибулею або паштет зі свинячої печінки. На гарнір найчастіше подають смажену картоплю або тушковану капусту. Традиційні національні страви: рагу зі свинини з гарячою червоною капустою, курка солона з ананасом, свинина з яблуками і чорносливом, овочі з салом - шпик по-датському. Данське національне блюдо - ред мрій мез флезе - густий чорносмородиновий кисіль зі збитими вершками.

Транспорт –міжнародні автобусні лінії, такі як Eurolines, пов'язують Копенгаген з усім світом. Метро і громадський транспорт працюють з 5 ранку (по неділях з 6) до півночі. Існують також нічні автобуси, які ходять щопівгодини з 1.00 ночі до 4.30. Вони відправляються від автобусної станції на Rеdhus Pladsen до більшості міських районів і передмість. Один вид квитків підходить для метро і автобусів. Копенгаген поділяється на 3 транспортні зони. Квитки слід компостувати в автоматах на станціях або в автобусах. Інформація про транспортні зонах доступна по телефону 36/45-45-45 для автобусів і 33/14-17-01 для метро.

Виблискуючі таксі марки Мерседес або Вольво з комп'ютерними лічильниками - досить дороге задоволення. Вільні машини мають знак "fri" (вільний). Можна зупинити таксі на вулиці, найняти на стоянці або замовити по телефону 31/35-35-35.

Чайові – Як правило, включаються в рахунок. Їх не вимагають, але з задоволенням приймають.

Віза – Термін оформлення документів у посольстві - від 2 до 60 робочих днів. Необхідно подати закордонний паспорт, 2 анкети з фото, запрошення (туристичне, приватне або службове), а під час поїздки з дітьми - нотаріально завірену згоду 2-го з батьків.

Митні правила – ввезення алкогольних напоїв дозволяється особам, які досягли 18 років, міцних - 20 років. Ввезення і вивіз валюти не обмежений. У Данію росіянам можна ввозити1 лміцних напоїв або2 лспиртних напоїв з вмістом алкоголю менше 22%;2 лвина; 200 сигарет або 50 сигар, або250 гтютюну.

Курорти:

Копенгаген  - столиця Данії - отримав свою назву від слів koben-havn, що можна перевести як ‘торгова пристань’.  Копенгаген  - чарівне місто, запашний урбаністичний рай. Це видно по його каналах, вузьких вулицях і старих будинках. Найвідомішим жителем був Ганс Крістіан Андерсен, пам’ять про яке до цих пір жива.  Копенгаген відрізняється винятковим достатком цікавих місць і всіляких розваг. Для любителів музики і всіляких розваг місто пропонує захоплююче нічне життя.

Оденсе є портовим містом, центром суднобудування країни. Місто Оденсе - один з найстаріших міст Данії, якому налічується більш ніж одна тисяча років. Центр міста містить багато пішохідних вулиць, прекрасних магазинів, маленьких кафе і ресторанів. Собор Св. Кнуда, Музей Андерсена, Художній музей, музей "Фюнская село", Музей Карла Нільсена, Міський музей Оденсе - найцікавіші пам'ятки міста. Недалеко від Оденсе перебуває самий прекрасний замок Егесков. Влітку Оденсе набуває святкову атмосферу з безліччю розважальних можливостей на відкритому повітрі, включаючи всі стилі музики, драму і вуличний театр.

Варде розташований на західному узбережжі Ютландії. Це старовинне місто, в якому знаходяться декілька церков, побудованих у романському стилі, парк МІНІБ, який являє собою копію міста в пропорціях 1:10, а також парк Тамборс, де ви побачите самі незвичайні рослини, привезені зі всіх куточків Землі.