Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Іспанія

Офіційна назва - Королівство Іспанія (Reino de España - ісп. мова; Kingdom of Spain - англ. мова).

 

Географічне положення - розташована на південному заході Європи, на Піренейському півострові; включає Балеарські (у т.ч.Пітіуські) в Середземному морі і Канарські о-ви в Атлантичному океані.

Площа - 505,988 тис. кв. км.

Населення - 47,150 млн.осіб (2010 р.).

Столиця - Мадрид (Madrid) - 3,255 млн. осіб.

Офіційна мова - іспанська (кастильська).

Клімат - виділяють три типи клімату: помірний морський на північному заході і півночі -  з помірними температурами і рясними опадами протягом усього року; середземноморський на півдні й узбережжі Середземного моря - з м'якими вологими зимами і спекотним сухим літом; аридний континентальний клімат у внутрішніх районах країни - з прохолодними зимами і теплим сухим літом.

Грошова одиниця - євро=100 євроцентів.

Час – різниця у часі з Києвом становить мінус 1 годину.

Кухня – одна з найкращих у світі за якістю і розмаїтістю продуктів. Не можна серйозно говорити про існування національної кухні, швидше за все йдеться про численні регіональні кухні, на кожну з яких вплинули кліматичні умови і власний спосіб життя. Галісійська кухня взагалі на інші "іспанські" не схожа. А баскська більше схожа на грузинську (точніше на абхазьку). Специфічним для всіх кухонь Іспанії є широке застосування зелені шавлії і тертих волоських горіхів.

Транспорт – звичайно відрізняє світлове табло з написом TAXI. Прапорець з написом libre або зелений вогник означають, що таксі вільне. Скористатися таксі можна або зупинивши вільну машину безпосередньо на вулиці, або взявши її на стоянці. У курортних містах доцільно користуватися другим способом, тому що в іспанських таксистів не прийнято їздити по місту в пошуках пасажирів. Існує спеціальна служба "Radio-Taxi", через яку машину можна викликати безпосередньо з готелю, ресторану, великого магазину, аптеки. Рейсові автобуси доходять до найвіддаленіших куточків. Автобуси, як правило, дешеві і точні. Автобусні станції є практично у всіх великих містах і курортних центрах Іспанії.

Чайові – прийнято давати. У кафе і пабах достатньо залишити 15-25 santimo; у ресторанах дають 5-10% від вартості замовлення, приблизно стільки ж - у таксі. Покоївці готелю, носієві, що допомагає Вам переносити багаж, - приблизно 1 euro.

Віза – необхідна шенгенська віза.

Митні правила – дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет,1 лміцних спиртних напоїв,2 лвина,500 гкави,100 гчаю, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку – в розмірах особистої необхідності. Радіо-, відео- і фотоаппаратура, музичні і побутові прилади декларуються. Для ввезення кінотехніки потрібен особливий дозвіл консульського відділу посольства Іспанії. Ввезення іноземної і національної валюти необмежене. Сума понад 10 тис. $ США при ввезенні повинна бути внесена в митну декларацію. Вивіз ввезеної валюти не обмежений.

Курорти:

Мадрид - центр Іспанії і всього Піренейського півострова. Винахідливі мадридці навіть вмонтували на головній площі мідне півкільце, позначили його нульовим кілометром, і тепер ведуть звідси звіт усіх відстаней в країні. Це місто кориди і карнавалів, величних площ і палаців, найкрасивіших парків і найбагатших музеїв. Взагалі, сам Мадрид - це знаменитий на весь світ місто-музей під відкритим небом.

Барселона це не тільки одна з туристичних столиць світу. Це місто видатних культурних і художніх традицій, які проявляються у тому, зокрема, що барселонці надають явну перевагу вживанню каталонської мови, а також у творах готичного мистецтва, у модерністських витворах. Місто являє собою дійсний сплав різних архітектурних стилів – від готики до ренесансу й неокласицизму. Барселону не можна порівнювати з жодним з міст світу, вона стоїть особняком у плеяді таких міст, як Париж, Рим чи Берлін. Барселона – столиця автономної області Каталонія. Розташована в устях рік Лобрегат і Бесос, на фоні гір Монжуїк і Тібідабо. На північ від Барселони розкинулося знамените узбережжя Коста Брава. Це один з найбільш відвідуваних регіонів міжнародного туризму.

Толедо - це справжній символ Іспанії. Колись це місто, зведений ще кельтами і іберійцями, був столицею країни. Він фігурує в роботах Тита Лівія і відомий як центр християнства в Іспанії. Бо саме тут король відрікся від аріанства. Як і безліч міст старовини, він був збудований так, щоб бути в змозі захистити себе в разі облоги. Толедо зберігає в собі чарівність золотого століття і містику середньовіччя.