Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Італія

Офіційна назва - Італійська Республіка (Repubblica Italiana - італ. мова, Italian Republic - анг. мова).

 

Географічне положення - розташована на півдні Європи, в басейні Середземного моря. Займає Апеннінський півострів, Сицилію, Сардинію та інші невеликі острови.

Площа - 301,3 тис. кв. км. Площа суші - 294 020 кв. км. Площа рік та озер - 7 210 кв. км.

Населення - 60, 088 млн. осіб (2009).

Столиця - Рим (Roma) - 2,705 млн. осіб (2009).

Офіційна мова - італійська. Англійську і французьку розуміють майже скрізь у готелях, ресторанах, у туристичних бюро. Німецьку - у першу чергу в курортних зонах на півночі.

Клімат - типово середземноморський. Альпи закривають від холодних вітрів, а морські течії несуть вологу. Опадів буває небагато. Самі жаркі місяці - липень і серпень, середня температура влітку +28 градусів. Зима тут досить м'яка. Середня температура взимку +10 градусів.

Основна релігія - переважає  католицизм.

Грошова одиниця - євро= 100 євроцентам.

Час - мінус 1 година (за київським часом).

Авіапереліт – 3 години.

Кухня – сніданок дуже легкий континентальний (хліб або булочка, масло, варення, кава з молоком). Обід і вечеря: перше, друге з гарніром, фрукти або солодке, столова вода і чверть літра вина. Перша страва італійської кухні - це спагетті або інший вид макаронних виробів, приготованих одним із багатьох способів. Другі страви: Паппарделле - лапша, нарізана широкими смужками. Тортелліні - маленькі квадратні пельмені. Пеннє - товсті короткі макарони у формі ромбика. Тальяттелє - плоска довга лапша. Феттучіні - тонка лапша. Продукти моря дуже популярні в Італії і їх можна знайти в меню багатьох ресторанів і кафе.

Транспорт – квитки на автобус, який є основним транспортним засобом в італійських містах, коштують від $0.7 до $0,88. Більшість міст пропонують одноденний проїзний приблизно за $2.35. Квиток дійсний на дві поїздки протягом 90 хвилин. За позначкою компостера визначається початок дії квитка. Книжечка з 11 квитків коштує $7.

Metropolitana (так зване римське метро) має лише дві лінії, що перетинаються. Вартість: $0.65 за квиток або $5.8 за блок з 10 квитків. Одноденні проїзні, дійсні для метро, трамваїв та автобусів, коштують $2.35, а тижневі - $10.59. Римське таксі бере за посадку і перші3 км- $4,06 (тому короткі поїздки на таксі в Римі невигідні), далі - по $0.7 за км. З 10-ї вечора до 7-ї ранку діє націнка. Кілометр дороги - $1.76, а в неділю і державні свята - $0.59.

Чайові – в італійських ресторанах звичайно дають близько 10 % від суми рахунку чайових, хоча й обслуговування вже включене в рахунок. Таксистам теж дають 10% від рахунку чайових. У готелях прийнято давати чайові покоївкам і старшому офіціантові ресторану один раз перед від'їздом.

Віза – необхідна шенгенська віза. Для одержання візи необхідно мати такі документи: закордонний паспорт (з терміном дії не менш 105 днів після закінчення поїздки), ксерокопія всіх сторінок внутрішнього паспорта, фото 3х4 см, заповнена туристом анкета, довідка з місця роботи.

Митні правила – немає ніякого особливого огляду, не потрібно ніякої спеціальної декларації при в'їзді або при виїзді. При покупці на суму більше ніж $100 у магазинах можна оформляти чеки "Текс фрі", а при виїзді з країни Вам повернуть 11-15% від вартості покупок.

Курорти:

Рим – вічне місто, і не лише тому, що, виникнувши у VIII ст. до н. е., він продовжує стояти на берегах річки Тибр і в наш час. За свою більш ніж двотисячолітню історію він пройшов шлях від маленької селянської спільноти до світової держави, створивши культуру, яка стала основою нашої цивілізації. Герої Риму через тисячу років після його падіння залишились постійними супутниками людини європейської культури.

Венеція - місто-музей, місто-загадка, місто-історія... Венеція унікальна. Це місто, побудоване для пішоходів, тут практично немає машин, і води каналів замінюють міську проїжджу частину. Іскристі краплі води на вікнах і тріщинах древніх будівель створюють атмосферу таємничості. Темні проходи раптово виводять на величезні і наповнені голубами площі або до незліченних каналів з прекрасними містками. У Венеції завжди панує чарівна і невимовно святкова атмосфера.

Неаполітанська Рів'єра / Тірренськоє море - побережжя з всесвітньо відомими курортами, що користуються незмінною популярністю на протязі вже декількох століть: острови  Іськья иКапрі, Соррентійськоє і Амальфітанськоє побережжя. Неповторна по своїй красі порізана берегова лінія прозоре море, потопаючі в зелені сосен і цитрусових дерев гори, м'який клімат, цілюще повітря і гарячі термальні джерела - все це допоможе поверненню здоров'я, краси і молодості! Піщані пляжі, скелясті бухти Термальні Парки і багато цікавих екскурсій з російськими гідами - це ваш кращий вибір італійського регіону по рекомендаціях нашого фахівця.