Географічне положення  - найпівнічніша країна Європи. Розташована в західній і північній частинах Скандінавського півострова.

Площа - 324,2 тис. кв. км (разом з архіпелагом Шпіцберген, островами Ян-Майєн і Буве).

Населення - 4,975 млн. осіб.

Столиця - Осло (Oslo) - 587 тис. осіб.

Офіційна мова - норвезька. Існує дві форми норвезької мови. Старонорвезька мова "букмол", або книжкова мова, (друга назва - "ріксмол" - державна мова), її використовують 80% населення. Близько 20% користуються новонорвезькою мовою "нюношк" (друга назва - лансмол - сільська мова), яка є сумішшю окремих діалектів норвезької мови. Всі норвежці вивчають обидві форми мови. У Норвегії проживають також представники національної меншини - саамі, які використовують свою рідну мову. Також на півночі широко використовується фінська мова.

            Клімат - на півдні і на півночі країни клімат дуже відрізняється: на більшій території країни він помірний океанічний, на крайній півночі - субарктичний. Середня температура січня коливається від +2°Cна південному узбережжі до-12°Cна півночі, середня температура червня - від +17°Cдо +6°C. Навесні ночі можуть бути дуже холодними. Опади - від300 мм(на сході) до3000 мм(на західних схилах гір) за рік. Найбільш дощова пора року в Норвегії - осінь. Завдяки Гольфстріму зима на узбережжі досить м'яка.

            Релігія: лютеранство (близько 90%).

Грошова одиниця - норвезька крона = 100 ере.

Час – мінус одна година за київським часом.

Кухня – основу норвезької кухні складають риба та інші морепродукти. Величезну роль в житті норвежців відіграє молоко - його тут споживають на душу населення більше всіх в світі. Всілякі молочні продукти вживаються повсюдно і у величезній кількості, на сніданок обов'язковий своєрідний місцевий делікатес - козячий сир із специфічним запахом. Широко уживаються і м'ясні продукти - смажені свинячі ребра, смажені баранячі і овечі голови, традиційний "форікол" (зварений з тушкованою капустою), лосятина і оленятина у всіх видах.

Транспорт - громадський транспорт включає 5 ліній невеликого метрополітену, який називається Т-Вапеп, 8 ліній трамваю і 50 автобусних маршрутів. Всі лінії метро сходяться в станції Stortinget (Парламент). Транспортні схеми безкоштовно надаються в бюро туристичної інформації. ПРОЇЗНИЙ КВИТОК — єдиний (для метро, трамваю і автобуса). "Картка Осло" дає право необмежено їздити на всіх видах міського транспорту, безкоштовно паркуватися, вільно входити у всі музеї. Ця картка дає знижку в 50% при оплаті екскурсій на автобусі або на катері, знижку в деяких ресторанах, магазинах, при прокаті автомобіля. Продається в туристичному бюро, в газетних кіосках "Narvesen" і в більшості готелів.

Чайові - у таксі чайові складають близько 10% вартості проїзду, в ресторанах 10 - 15%, навіть якщо ви використовуєте для оплати кредитну картку. Приблизно такі ж чайові треба давати носіям багажу в готелі (від 5 до 10%).

Віза – термін оформлення документів у посольстві - до 2 тижнів. Для відкриття візи необхідно подати: закордонний паспорт, 2 анкети з фото, запрошення (туристичне, приватне або службове), а під час поїздки з дітьми нотаріально завірену згоду другого з батьків (якщо їде лише один з батьків) і обох батьків (якщо ви їдете з чужими дітьми). За туристичним і приватним запрошенням видається лише одноразова віза, за службовим - може бути видана дворазова.

Митні правила - предмети особистого користування можуть бути ввезені у Норвегію за умови їх вивезення з країни після закінчення відпустки. Без сплати мита дозволяється ввозити2 лпива,1 лміцних напоїв,1 лвина. Ввозити міцні напої дозволяється особам, яким виповнилося 20 років. Також дозволяється ввозити 200 шт сигарет або сигаретного паперу на 200 сигарет і250 гтютюну (особам, яким виповнилося 18 років). Ввозити сире м'ясо, молочні продукти і свіжі овочі заборонено. Ліки для особистого користування дозволяється ввозити за наявності підтвердження від лікаря.

Курорти:

За останні роки Осло розцвів, як жодна столиця світу. І як не високий тут рівень життя, в Осло досі збереглося нордичне чарівність провінційного скандинавського міста. Найбільш відвідуваним музеєм в Осло є Музей норвезької слави, розташований на півострові Бюгдай. З усіх частин Осло добре видно дві широкі вежі Ратуші. Середньовічна Ратуша являє собою величезний будинок, облицьований червоною цеглою. Ратуша складає єдиний архітектурний ансамбль разом з напівкруглою площею, і вулицею навпроти її головного входу, над якою встановлено фігура норвезької жінки. На стінах величезного центрального залу, висота якого21 метр, різні сюжети настінного живопису.

Берген іменують «ворота фіордів» і «містом між сімома горами», він, як разючий амфітеатр, оточений горами і водою, і дихає атмосферою і чарівністю маленького містечка.  Городяни пишаються судноплавством, промисловими і культурними традиціями Бергена і з любов'ю демонструють його туристам. Традиції, ініціатива і енергія робить Берген одним з масивних культурних центрів країни. У Бергені кожен рік проходять інтернаціональний музичний фестиваль і фестиваль «Нічний джаз». Недарма у 2000 р. місто було обрано одним з культурних міст Європи.

Ліллехаммер - надзвичайно затишне містечко із чарівною дерев'яною архітектурою, один з найбільших центрів гірськолижного спорту в Норвегії, розташований на березі озера Мьеса, в150 кмвід Осло. Регіон Ліллехаммера славиться прекрасним «лижним» ландшафтом і включає в себе п'ять зимових курорту: Хафьель, Квітфьель, Шейкампен, Нурсетер і Шюшеен, розташовані в безпосередній близькості один від одного. Тут знаходяться прекрасні гірськолижні схили, а також кращі в Північній Європі бігові траси, що простяглися на350 км. Разом з Нурсетером, Хафьель і Квітфьель складають унікальний за різноманітністю район для зимового відпочинку. При цьому кожен курорт по-своєму привабливий і володіє різноманітними можливостями для катання.