Географічне положення - розташована в західній частині Європи, омивається Атлантичним океаном, Північним і Середземним морями.

Площа - 551,6 тис. кв. км.

Населення - 65 млн 27 тис. осіб.

Столиця - Париж (Paris) - 8,9 млн. осіб з передмістями.

Офіційна мова - французька.

Клімат - в основному помірний, хоча на середземноморському узбережжі він субтропічний, а на сході в горах і на нагір'ї - континентальний. Середня температура січня в Парижі - від 1° до 6° С, середня температура липня - від 15° до 25° С. В Марселі на середземноморському узбережжі - від 2° до 10° С в січні та від 17° до 29° С в липні.

Релігія - основна релігія християнство (католицизм, протестантизм, православ’я), на другому місті за кількістю віруючих – іслам, також представлений буддизм та іудаїзм. 

Грошова одиниця - євро=100 євроцентів.

Час – відстає від київського на одну годину. Коли у Києві перша година дня, в Парижі - полудень.

Кухня – французи ставляться до кулінарії як до мистецтва. В усьому світі знають французьку кухню як різноманітну і вишукану. До того ж, майже кожний регіон Франції, кожне місто, кожний ресторан має власний неповторний набір страв.

У Франції виробляють більше ніж 300 різних сортів сиру, з яких найвідоміші і найпопулярніші: "Brie", "Camembert", "Roquefort".

Франція - провідний виробник вина у світі, і французи дуже пишаються марками цього чудового напою. Налічується понад 300 різних сортів винограду, які використовуються для виробництва вина. Більшість з них росте на півдні Франції.

Транспорт – автомобільні дороги у Франції діляться на три види: 1) автобани (позначаються буквою ”А”), майже повсюдно оподатковуються митом, швидкість обмежена 130 км/год (у дощ – 110 км/год); 2) національні дороги (позначаються буквою ”N”), митом не оподатковуються, швидкість до 90 км/год; 3) дороги місцевого значення (позначаються буквою ”D”). У населених пунктах швидкість 50 км/год. У Парижі можна придбати єдиний проїзний квиток на міський транспорт: метро, автобус, трамвай. Від паризьких аеропортів Шарль де Голль і Орлі рейсовим автобусом або електричкою можна потрапити в центр міста. Відстань від аеропортів: Шарль де Голль –27 км, Орлі –14 км.

Чайові – як і в більшості країн світу, чайові у ресторанах і кафе становлять 10% від вартості замовлення. На рахунку внизу вказано, чи включені ці 10% в ціну закладу ("service inclus").

Чайові можуть бути і меншими. Все залежить від якості обслуговування.

Віза – необхідна шенгенська віза.

Митні правила – дозволено безмитно ввозити: сигарет - 200 штук, міцних спиртних напоїв - 1 літр, міцного вина - 2 літри, сухого вина - 2 літри, парфумів - 50 грам, кави - 500 грам, чаю - 40 грам, продуктів харчування (риби - 2 кілограми, ікри - 250 грам, продуктів тваринного походження - 1 кілограм), нових речей і продуктів для особистого вжитку - на суму не більше 300 франків і 150 франків для дітей у віці до 15 років. Обов'язкове маркування термінів придатності продуктів харчування.

Заборонено ввозити: золото в злитках, у вигляді пластин або монет - без дозволу банку країни. При вивезенні обов'язковому митному контролю підлягають: зброя, предмети старовини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів. У разі, якщо їх вартість перевищує 20 тисяч франків, стягується мито в розмірі 5-7% від їх вартості. Ввезення і вивезення валюти не обмежується, декларація обов'язкова, якщо сума перевищує 50 тисяч франків.

Курорти:

Париж – столиця світла та моди, місто сміливих проектів та яскравих вражень. «...Свято, яке завжди з тобою...», – так ніжно про Париж згадував Хемінгуей. Місто яке побудоване на контрастах: широкі бульвари, які перетинають вузькі вулички; величні монументи, які приховують убогі задвірки; затишні маленькі кафе, які конкурують з респектабельними ресторанами. На блошиному ринку тут з однаковим успіхом торгують навдивовижу дорогим антикваріатом та дешевим китайським одягом. «Париж – це все що ти захочеш!» – сказав Фредерік Шопен 150 років назад, але ці слова актуальні і сьогодні.Це місто живе уже багато століть. Спокійні окраїни і метушливий центр; богемне життя Монматру та продажні жінки у Булонському лісі; аристократичний Сіте та брудні перевулки на периферії; розкішні дами у бутіках, та обірванці-клошари, які ліниво потягуються після сну на лавочках парку; величні собори і палаци й ультрасучасні будівлі, які являють собою зразки авангардної архітектури; чисті парки та розмальовані графіті стіни кварталів де живуть іноземці. Це Париж. Місто в якому можна прожити все життя, але не пізнати його до кінця.

Ніцца - столиця Лазурного берега, що влаштувалися в глибині «Бухти Ангелів». У Ніцці сім кілометрів галькових пляжів, які оздоблюють Англійську набережну (PromenadedesAnglais). Ніцца є одним з найзеленіших міст Франції - тут більше 300 гектарів зелених насаджень і садів.   У Ніцці варто заблукати, щоб побродити по вуличках старого міста, заглянути на ринки, помилуватися квітами. Вони прикрашають площі та стіни будинків, балкони, підвіконня і віконниці. Тут Ви побачите прекрасні архітектурні творіння минулого: римські арени і терми, Оперу, палац Ласкарі, церковні будівлі в стилі бароко, православну церкву Миколи Чудотворця. Якщо Ви любите мистецтво, не проходьте мимо музеїв Шагала і Матісса. Музей витончених мистецтв, Музей сучасного мистецтва. Та й сама Ніцца - музей під відкритим небом, прикрашений 150 фонтанами, садами і парками. Існує єдиний квиток в музеї міста Ніцци (крім музею М.Шагала). Він дає право на одне відвідування кожного музею та галереї протягом 7 днів підряд. Ще одна розвага в Ніцці - іподром. Тут проходять, в основному, біги рисаків (з колясками), хоча часто бувають і скачки. Заїзди зазвичай проходять близько восьмої вечора, коли спадає спека.

Канни - це елітний приморський курорт. Місто радує в будь-який час року настільки красивим світлом, настільки гармонійним поєднанням морських узбереж і лісистих схилів гір, настільки соковитою зеленню, настільки яскравими фарбами пишних квіткових клумб, подібними переходами від блакиті моря до блакиті небес, настільки м'яким кліматом і таким повітрям, насиченим тисячею ароматів . Все це приваблює тисячі туристів з усього світу. Недарма Лорд Броухам, великий канцлер Англії, в 1834 році, подорожуючи по берегах Французької Рив'єри, вибрав саме це місце для своєї розкішної резиденції. Слідом за ним, сюди стали приїжджати інші заможні іноземці. Багато мільярдери, актори, письменники і поети проводять тут свій літній відпочинок, будують свої особняки.