Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Бельгія

Офіційна назва - Королівство Бельгія (Koninkrijk België - нідерл. мова, Royaume de Belgique фр. мова, Königreich Belgien нім. мова, Kingdom of Belgium англ. мова).

Географічне положення - розташована в Західній Європі, на узбережжі Північного моря.

Площа - 30,528 тис. кв. км.

Населення - 10,666  млн. осіб.

Столиця - Брюссель (Brussel) - 958,8 тис. осіб. З передмістям - 1,048,498 млн осіб.

Офіційні мови - французька, нідерландська і німецька. У Фландрії та Валлонії населення розмовляє в основному французькою мовою, в Брюссельському районі - французькою і нідерландською мовами, у східних районах - німецькою.

Клімат - помірно морський, з м'якою зимою і нежарким літом.

Середня річна кількість опадів становить 800-1000 мм. В Арденнах вона більша, ніж в інших районах Бельгії - близько1400 мму рік. Найсонячніші місяці - квітень і вересень. Середня річна температура 9° С. Середні температури січня коливаються від -1° C в Арденнах до3 °Cна узбережжі, червня - відповідно від 14° C до 19° C.

Релігія. Більшість населення країни - католики. Невелика частина сповідує іслам, іудаїзм, православ'я, протестантизм та англіканство.

Грошова одиниця - євро=100 євроцентам.

Час - відстає від київського на 1 годину.

Кухня – славиться великим різноманіттям страв з м'яса та риби. Однією з улюблених страв жителів є заєць по-королівськи. З рибних страв популярним є вугор по-фландськи. Під цим мають на увазі свіжого вугра, гарніром до якого може служити салат з цикорію або редис із сіллю. Пиво можна назвати національним напоєм країни.

Транспорт – Бельгія має прекрасну, розгалужену мережу автомобільних шляхів і залізниць, по який із столиці країни - Брюсселя можна швидко потрапити до будь-якого іншого міста. На дорогу до Антверпена чи Гента потрібно лише 35 хвилин, а за годину можна дістатися до Брюгге чи Намура.

Основні види міського транспорту в Бельгії - автобуси і трамваї. Метро є тільки в Антверпені та Брюсселі. Кожне місто має свої тарифи, але майже скрізь одна поїздка коштує максимум 1,45 долара США, а одноденний проїзний - до 3,47 долара США.

Чайові – у готелях і ресторанах оплата послуг (15%), зазвичай, включається в рахунок. У барі та кафе прийнято платити 10-15% від рахунку тільки за послуги офіціанта. У гардеробі дають 1-3 євро, швейцарам - 1 євро за одне місце багажу. У таксі чайові включаються в рахунок.

Віза – необхідна шенгенська віза.

Митні правила – не існує обмежень на ввезення чи вивезення місцевої або іноземної валюти. Заборонене ввезення неконсервованого м'яса. Інші неконсервовані харчові продукти повинні бути задекларовані. Безмитно можна ввозити: тютюнових виробів у кількості 200 сигарет, 50 сигар або 250 грамів тютюну, 1 літр міцних напоїв і 2 літри вина, 250 мл туалетної води, 50 мл парфумів, 1 фотоапарат і 12 фотоплівок, 1 відеокамеру і 6 кіноплівок, 1 диктофон, 1 радіоприймач. Для ввезення домашніх тварин необхідна наявність довідки від ветеринара, отриманої не раніше, ніж за 1 рік і не пізніше ніж за 1 місяць до в'їзду. Повернення ПДВ можливе при покупці на суму, що перевищує колишні 7000 бельгійських франків. При покупці по кредитній картці покупець платить суму без ПДВ і підписує гарантію на суму податку, яку необхідно пред'явити на митниці.

Курорти:

Брюссель є неймовірним містом, яке варто побачити та в якому варто затриматись на кілька днів. Це столиця Бельгії та ЄС, яка зачаровує відвідувачів своєю історією, атмосферою, архітектурою та шармом.Коли потрапляєш до серця Брюсселю, а саме на площу Гран-Плас, то бачиш щось надзвичайне, все ніби на сцені Оперного театру поміж декорацій. Площа маленька – 152 кроки завдовжки та 81 завширшки, а будинки на ній, наче іграшкові.

Найвідоміший курорт це Остенде (Oostende), його пляжі і дюни - ідеальне місце для проведення жаркого дня і романтичного вечора. У міському акваріумі можна подивитися на підводний світ Північного моря. В Остенде можна відвідати парусник "Меркатор", на якому збережені всі історичні деталі.

МістечкоКнокке-Хейстце крихітне курортнемістечкоможепохвалитисянайбагатшимисосновимигаями, відміннимипляжамиідбайливодоглянутимисадамиітерасами.