Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Болгарія

Офіційна назва - Республіка Болгарія (Републіка Българія (болг. мовою); Republic of Bulgaria (анг. мовою).

 

Географічне положення -  країна розташована на півдні Європи, в північно-східній частині Балканського півострова.

Площа території - 110,9 тис.кв.км.

Населення - 7,606 млн. осіб.

Столиця - Софія -1,189 млн. осіб.

Офіційна мова -  болгарська.

Релігія - переважає православне християнство, яке охоплює приблизно 85% населення країни.

Клімат: помірно-континентальний із впливом средиземноморського на півдні країни. Чорноморське узбережжя відрізняється невеликими температурними коливаннями, немає виснажливої спеки. Температура літніх місяців рідко перевищує +ЗО°С. Температура морської води — від +22°С у червні й до +2б°С у серпні.

Грошова одиниця - лев = 100 стотинок.

Релігія - переважає православне християнство (близько 85% населення), іслам (близько 13%).

Час-  різиці у часі немає.

Авіапереліт -  1,5 години.

Кухня: Болгарська національна кухня, що відрізняється великою різноманітністю блюд, популярна в багатьох країнах Європи. Її основу складають різноманітні овочі, різні сорти свіжого м'яса, прісноводна і морська риба. З м'ясних продуктів болгари віддають свинину, баранину, яловичину, домашню птицю. Традиційним м'ясною стравою у болгар є ковбаса «луканка», за смаком нагадує наші мисливські сосиски. Луканка подають в гарячому вигляді з гострим соусом.

Болгарію часто називають країною овочів. Помідори, перець, баклажани, картопля, огірки, капуста, морква, кабачки, різні пряні овочі виростають на її щедрої землі.

У болгарської національної кухні овочі використовуються в будь-якому вигляді: сиром, вареному, смаженому, тушкованому, маринованому. Їх подають як закуску, гарнір, самостійного блюда; вони є неодмінним компонентом перших страв.

Важливе місце в традиційній болгарській кухні займають молоко і молочні продукти і серед них приготоване особливим способом кисле молоко — йогурт, що відрізняється своєрідним гострим смаком. Популярність йогурту (іноді його називають Югурта) давно переступила межу Болгарії, йогурт знають і споживають в багатьох країнах Європи.

Транспорт -  автобусний транспорт. Від Албени до Золотих пісків і Варни (і назад) зручніше за все добиратися на автобусі. Поїздка від Албени до Варни займає близько 30 хвилин і коштує 2,5 леви. З Варни ходить міський автобус і до Золотих пісків. Вартість квитка - 1 лев, час у дорозі - 30-40 хвилин. Уночі - тільки таксі. Таксі в Болгарії безліч, і зупинити їх можна посередині вулиці, легко знайти біля вокзалу. Краще не сідати в таксі біля дорогого готелю. Оплата в таксі — по лічильнику, з 22 до 5 годин тариф збільшується вдвічі. Вартість проїзду невисока, але завжди рекомендується брати таксі із працюючим лічильником або домовлятися про ціну заздалегідь. При поїздках за місто, як правило, оплачується й зворотна дорога. Чайові дають, округляючи суму до 5 або 10 левів.

Чайові -  при оплаті рахунку в ресторані, кафе, барі, таксі, якщо Ви залишилися задоволені, прийнято залишати 8-10% від рахунку. Прийнято також давати чайові носіям і покоївкам у готелях.

Віза - необхідні документи: закордонний паспорт, дійсний три місяці після закінчення поїздки, ксерокопія першої сторінки закордонного паспорту, одне кольорове фото 3,5x4,5 см на світлому тлі, анкета з особистим підписом туриста. Для дітей - ксерокопія свідоцтва про народження. Дітям до 6 років віза оформляється безкоштовно.

Для дітей до 18 років, що виїжджають із одним з батьків (без батьків) знадобиться копія нотаріально завіреного дозволу від іншого батька (батьків) для посольства. Термін оформлення візи - 7 днів. У випадку гострої необхідності можливе оформлення термінової візи протягом трьох днів, при цьому консульський збір складі 70 EUR.

Митні правила -  з 1 жовтня 2001 р. Болгарія ввела візовий режим з Україною. Іноземцям дозволяється ввезти в Болгарію безмитно 200 цигарок або 50 сигар, 1 літр міцних алкогольних напоїв або 2 літри вина, подарунки в розумній кількості. При виїзді із країни коштовні речі повинні бути внесені в декларацію. Іноземну валюту на суму менш 1000 доларів США можна вивозити без документів, суму від 1000 до 10000 доларів США необхідно занести в декларацію.

Курорти:

Албена - курорт на північному чорноморському узбережжі Болгарії. Він знаходиться в32 км. від великого міста Варна. Від Варненського аеропорту до Албени добиратися хвилин сорок. Албенскій пляж (довжина пляжної смуги7 км., Ширина - до150 м.) відрізняється дуже дрібним світлим піском, тут чисте, безпечне море, з пологим спуском, неглибоке на відстані приблизно 100 метрів від берега. Албена - один з найбільш правильних курортів для відпочинку з маленькими дітьми. По-перше, відмінна екологія (курорт має у  розпорядженні власну кліматичну станцію, в якій цілий рік ведуться спостереження за природою і екологічною обстановкою, Інформацію про температуру повітря і води тут збирають кілька разів в добу, постійно досліджується фізико-хімічний і мікробіологічний склад морської води і навіть радіологічний стан піску.

Курорт Золоті Піски знаходиться всього в17 км. від міста Варна, куди прилітає багато чартерів. Від аеропорту до місця добиратися зовсім недовго - приблизно півгодини. Море, небо, чисте повітря, прекрасний клімат. Стало менше зелені, що зрозуміло, враховуючи бурхливе будівництво останніх років, але курорт як і раніше входить до складу охоронної території Національного парку «Золоті піски». З'явилося багато нових готелів, а старі «соціалістичні» реконструйовані і не мають нічого спільного з тим, що було, скажімо, років десять тому. Переважна більшість з них - гідні чотиризіркові готелі - не дуже дорогі, але комфортабельні.

Курорт, назва якого викликає в пам'яті узбережжі прекрасної Франції, і справді пропонує шляхетним туристам якісний та вишуканий відпочинок європейського рівня. Комплекс з п'яти готелів, розташований на березі невеликої затоки, знаходиться в 17 кмна північ від міста Варна (приблизна тривалість трансферу з Варненського аеропорту - 25 хвилин) і впритул примикає до Золотих Пісків, що дуже до речі, якщо вам раптом захочеться не тиші та спокою, а тусовки і розваг. На Рів'єрі відмінні умови для проведення ділових зустрічей, конференцій і тому подібних заходів - політичні переговори на найвищому рівні, як правило, проводяться саме тут. Хоча приїжджати сюди можна і потрібно не тільки для обговорення доленосних подій, а й просто так, по-сімейному. До ваших послуг сучасні SPA-центри, басейни, тенісні корти, є дитячі майданчики, організовуються ігри, змагання, прекрасна анімація для дітей.