Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Великобританія

Офіційна назва - Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (United Kingdom of Great Britain and Northem Ireland).

 

Географічне положення - розташована на північному західному узбережжі континентальної Європи на Британських островах. Омивається водами Атлантичного океану на заході і півночі, Північного моря - на сході. На півдні відділена від материка протокою Ла-Манш.

Площа - 244,82 тис. кв. км.

Населення - 60,9 млн. осіб.

Столиця - Лондон (London) - 7,557 млн. осіб з передмістям.

Державна мова - англійська.

Клімат - середньоширотний океанічний з теплим літом, не дуже холодними зимами, але постійними опадами протягом всього року. Більша частина опадів випадає на заході, особливо на західних схилах гір і нагір'їв (у середньому 2000-3000 ммна рік). Найменш волога частина країни — південний схід (у середньому625 ммопадів щороку). У Великій Британії переважають опади у вигляді дощів, лише на півночі у горах протягом 1 – 2 місяців випадає сніг. Середня температура січня коливається від +7°С на півострові Корнуолл до +3,5°С у Східній Англії, однак бувають і морози до -15°...-18°С. Літо у країні прохолодне, середня температура липня становить +16°С, а в районі Лондона – +11°...+13°С.

Релігія - просвітеріанська в Шотландії, римо-католицька - 9 млн. осіб, мусульмани - 1,6 млн. осіб.

Грошова одиниця - фунт стерлінгів= 100 пенсів.

Час - мінус 2 години (за київським часом).

Кухня - у кулінарії англійці так само прихильні до традицій, як і до багато чого іншого. На сніданок англійці віддають перевагу вівсяній каші і кукурудзяним пластівцям. Закінчується сніданок чаєм і підрум’яненим тостом з апельсиновим джемом. Ланч, або другий сніданок, починається в 13.30, в 17.00 – чай або легкий обід і в 19.00 – вечеря.

Популярні різноманітні закуски і бутерброди. З перших страв поширені супи-пюре і бульйони, але подають їх рідко.

У раціоні харчування англійців багато м’яса. Його запікають цілком з кров’ю або розрізають на стейки і зажарюють. До м’яса подають підливку, запечені овочі (звичайно картопля) і пікулі.

Транспорт – громадський транспорт в Лондоні розвинутий достатньо добре – до будь-якої точки можна добратися на знаменитих двохповерхових автобусах, мікроавтобусах чи таксі. Щоб орендувати машину потрібно мати міжнародні водійські права і кредитну карточку. В цій країні лівосторонній рух. Обмеження руху вказано в милях (1 миля=1,6 км).

Чайові - якщо чайові не включені в ціну, розмір їх звичайно складає 10-15 % від суми замовлення.

Віза - для в’їзду в країну необхідно мати закордонний паспорт і візу отриману на основі запрошення, а також в порядку випадків підтвердження Вашої можливості оплачувати свої витрати.

Митний контроль - дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або250 гтютюну;1 лспиртних напоїв (міцністю більше 22 %) або2 л(міцністю менше 22 %), 50 мл духів і 250 мл туалетної води, сувенірів і подарунків, придбаних поза країнами ЄС на суму не більше 136 фунтів;1 кгм’яса і птиці (готових до вживання і напівфабрикатів). Ввіз валюти необмежений. Заборонене ввезення: алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам до 17 років, всіх видів живих птахів і пташиних яєць.

Курорти:

Лондон - це місто, куди прагнуть потрапити всі: від старого до малого, від бідняка до багатого. Це місто мрії. На сьогодні в цьому місті проживає 8 мільйонів людей. Лондон - перш за все місто з багатою історією, яка зустрічає вас на кожному кроці. Під час першого приїзду в Лондон необхідно подивитися на його визначні пам'ятки, красиві види і прекрасні видовища.

Ліверпуль є типовим представником безлічі північно-англійських міст із жвавим молодим поколінням. Місто відоме з XII століття, саме до цього часу відносяться сліди перших поселень на р. Мерсі, правда старовинних будівель збереглося небагато. У південній частині міста увагу привертає неоготичний англіканський собор з більш ніж 100-метровою дзвіницею. Це красива споруда з червоного пісковика, споектірованное сером Джило Гербертом Скоттом. Це найбільший англіканський собор у світі. Місто знаменитий і прекрасним симфонічним оркестром, і спортом (футбол і великі національні скачки з перешкодами), та університетами.

Гастінгс - красивий морський курорт на південно-східному узбережжі Великобританії. Місто Нехода всього в 95 кілометрах від Лондона, регулярне залізничне і автобусне сполучення дозволить дістатися до столиці за пару годин. У Гастінгсі чудово поєднуються Старе місто з його книжковими і антикварними магазинами і сучасні райони з торговими, спортивними і розважальними центрами.