Підписка на розсилку

Пошук

Погода

Погода в Черкасах

Греція

Офіційна назва – Грецька Республіка (Ελληνική Δημοκρατία - грец. мова,HellenicRepublic - англ. мова).

 

Географічне положення - країна розташована в південно-східній частині Європи, на Балканському півострові та прилеглих островах.

Площа  території - 131,9 тис. кв. км.

Населення -  11,213 млн. осіб.

Столиця - Афіни (Athen) - 741 тис. осіб.

Офіційна мова – грецька (новогрецька).

Клімат: Клімат в Греції - м'який, середземноморський: тепла волога зима (середня температура січня +10 С, вологість 75%) і жарке сухе літо (середня температура липня +32 С, вологість 55%).Купальний сезон у Греції починається з середини травня і закінчується в кінці жовтня.

Релігія: Серед усіх релігійних конфесій у Греції домінує Грецька православна церква, а православ'я визнане панівною релігією Конституцією Греції. Остання водночас гарантує свободу віросповідання для всіх громадян.

Грошова одиниця – євро = 100 центам.

Час: різниці в часі немає.

Авіапереліт -  2-2,5 години.

Кухня: найбільш характерним і древнім елементом живлення греків є оливкова олія, яке присутнє практично у всіх блюдах. Воно виготовляється з плодів оливкових дерев. Основними зерновими в Греції є пшениця та ячмінь, що використовується останнім часом все більш широко. Найбільш популярні овочі: томати, баклажани, картопля, зелена квасоля, бамія, перець і цибулю. Мед в Греції в основному квітковий - з нектару фруктів і цитрусових дерев (лимон, апельсин). Використовується також тімьяновий і сосновий мед. Мастика вирощується на острові Хіос в Егейському морі.

Транспорт - ціни на таксі недорогі, оплата проводиться по лічильнику, звичайна посадкова такса - 200 драхм. Посадковий тариф в аеропортах, портах і на вокзалах - 300-400 драхм. У нічний час діє подвійний тариф. Надбавка за виклик таксі по телефону - 200-300 драхм. Зате машина буде повністю у вашому розпорядженні, тоді як якщо ви просто зловили таксі, водій має право посадити ще кілька пасажирів. Виклик таксі: в Афінах - 92-21-755 та 92-17-942. Оплата далеких рейсів, як правило, за домовленістю. У період різдвяних свят, з 20.12 по 07.01, у таксі вводиться додаткова надбавка до тарифу - 150 драхм. Мінімальна оплата - 500 драхм.

Віза - для поїздок до Греції і на Грецькі острови громадянам України потрібна Шенгенська віза, яка оформлюється заздалегідь у посольстві Греції в Києві, а для жителів південних і східних регіонів України - у консульських відділах в Одесі та Маріуполі. Необхідні докази платоспроможності. Термін отримання візи - 1 тиждень.

Митні правила -  митна декларація порібна в таких випадках: при виїзді з країни, якщо Ви будете вивозити суму, що перевищує 1000$; якщо Ви збираєтесь розмістити валюту, що ввозите, в місцевий банк чи використати її для проплати контрактів. Особливі норми стосуються грецьких драхм, дозволено ввозити до 100 тис., вивозити - 20 тис. драхм. Дозволено ввозити без мита 1 блок сигарет,1 лспиртних напоїв, подарунки на суму близько 220$ (вартість того чи іншого предмету визначає митниця). Заборонений ввіз рослин в грунті, вивіз предметів, що становить історичну та культурну цінність, зброї, наркотичних речовин.

Курорти:

Салоніки - це місто всіх сезонів і всіх смаків. Це пам'ятники всіх історичних періодів: від візантійських церков і замків до різних античних експонатів. В центрі міста, на набережній, височить Біла вежа - символ міста, колись захищала місто від вторгнень.

 

Салонікійське передмістя володіє неймовірним багатством флори і фауни та ландшафтами рідкісної краси. Зокрема, район навколо озера Волві, має величезну різноманітність дерев, водної рослинності та видів птахів (лелека, фламінго, чаплі і т.п.).

Афіни — це одна з найдешевших європейських столиць. Це місто з прекрасною та різноманітною архітектурою. Тут співіснують різні архітектурні стилі. Вони не тільки не заважають один одному, але й надають місту дивовижний і неповторний вигляд. Столиця Греції має давню історію. Щорічно Афіни відвідують сотні тисяч туристів з усього світу.

Халкідіки - один з найкрасивіших куточків Середземномор'я, і, на даний момент, є одним з найбільш екологічно чистих центрів туризму і відпочинку в Греції. Сонячні, золоті піщані береги, глибокі і мальовничі затоки, традиційні села і сучасні туристичні курорти, маленькі острови і захищені затоки, соснові пагорби, які спускаються до моря, - все це складає картину  Халкідіків. Півострів схожий на долоню з трьома довгими кривими пальцями. На перших двох пальцях, Кассандра і Ситонія, тимчасово ховаються від життєвих хвилювань відпочиваючі, на третьому - знаменитому Афоні - назавжди ховаються від мирської метушні монахи, а на самій долоні панує ідилічна сільська тиша. Халкідіки - це вічнозелений рай на північно-західному узбережжі Егейського моря. На Халкідіках відпочиває душа, наповнюючись незабутніми враженнями. Саме тут розташовані найкращі пляжі Греції: блакитні кришталево чисті води і безконечне узбережжя з золотим піском.