Києво-Печерська лавра заснована у 1051 році князем Ярославом Мудрим і є один з найдавніших монастирів Київської Русі. Заснований монастир монахами Антонієм і Феодосієм його учнем. Ченці оселилися в печері для усамітнення і молитов на горі обросла лісом. До них в печері жив священик Іларіон. Коли ченців стало приходити до печери все більше і більше, то Антоній викопав нову печеру на сусідній горі, яка перебувала нижче і оселився в ній. З цих часів і пішла назва гора нижня і верхня гора (тепер Верхня Лавра і Нижня Лавра). Ченці жили в суворій слухняність і служінні Господу, до них приходило все більше і більше кількість прихожан. Коли людей стало зовсім багато, ченці звернулися до князя Ізяслава (син князя Ярослава Мудрого) з проханням віддати їм всю гору, щоб побудувати церкву. Так була побудована Церква Успенія Пресвятої Богородиці (1073-1089 рр..) і келії для ченців, які надалі переросли в монастир під назвою Печерський.

Софійський собор є однією з найголовніших християнських святинь, історичним центром Київської митрополії. Саме Софійський собор вважають найстарішою спорудою Києва. Його збудовано за аналогією Софійського собору в Константинополі як головний храм держави. Софійський Собор знаходиться на території Софійського монастиря і входить до складу Національного заповідника «Софія Київська», до якого також належать Золоті ворота, Андріївська церква, Кирилівська церква та Судацька фортеця. Сама Софія Київська складається з самого собору, дзвіниці, Будинку митрополита, трапезної церкви, братського корпусу, бурси, консисторії, Південної в’їзної вежі, Брами Заборовського, келій, монастирського готелю та пам’ятної стели бібліотеці Ярослава Мудрого.

Андріївська церква у Києві – пам’ятка історії, архітектури, живопису XVIII ст. світового значення. Вона збудована у 1747-1762 роках у стилі бароко за проектом видатного архітектора Ф.-Б. Растреллі. Довершеність ліній, чіткі пропорції, дивовижна гармонія форм і навколишнього ландшафту здобули їй загальне визнання і славу. Андріївська церква є однією з чотирьох пам’яток України, що увійшли до каталогу „100 чудес світу”, виданого в Німеччині у 2002 році. Вона давно вже стала візитною карткою міста та зразком для наслідування у будівництві культових споруд.

Михайлівський Золотоверхий монастир засновано 1108 року київським князем Святополком Ізяславовичем на місці Димитрівського монастиря. У 1108-13 роках в ньому збудовано Михайлівський Золотоверхий собор. Михайлівський собор збудовано з каміння і цегли-плінфи на вапняно-цем'янковому розчині технікою “мішаної кладки” з використанням голосників у пазухах склепінь. Стіни собору прикрашали мозаїки та фрески. Мозаїкою був оздоблений тільки центральний вівтар. На інших стінах, склепіннях та передвівтарних стовпах розмістили фресковий розпис. Частина мозаїк та фресок Михайлівського Золотоверхого собору збереглася.

Володимирський собор - це один з небагатьох храмів так званої "нової забудови", що не були зруйновані у радянські часи. Ідею будівництва у Києві храму, присвяченого рівноапостольному князю Володимиру, виношував митрополит Філарет Амфітеатров. Саме він ініціював збір коштів зведення храму, який розпочався у 1852 році. Розробку проекту собору замовили відомому на той час архітектору Івану Штрому. Креслення майбутнього собору затвердив імператор Микола  Перший. За проектом собор повинен був мати тринадцять бань та величезні розміри.

ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ:

7.00 Виїзд із м.Черкаси в м.Київ

Технологічна зупинка в с.Софіївка

10.00 Приїзд до Києва

10.30-13.00 Відвідання Києво-Печерської Лаври

13.00 -14.00 Обід

14.30-16.00 Відвідання Софійського Собору

Огляд:

- Михайлівського Золотоверхого монастиря

-Андріївської церкви

-Володимирського собору

18.00 Виїзд в м.Черкаси

19.50 Технологічна зупинка в с.Софіївка

21.00 Приїзд в м.Черкаси

Ціни уточнюйте у менеджера: 067-28-60-932, 063-537-83-30