Славнозвісна Хортиця+Дніпрогес

      

 

 

Програма екскурсії

4.00 Виїзд з м. Черкаси.

4.30-4.35Санітарна зупинка м. Сміла.

5.15-5.25 Санітарна зупинка м. Кам’янка.

6.15-6.25 Санітарна зупинка м. Знам’янка.

7.00-7.05 Санітарна зупинка м. Олександрія.

8.55-09.00Санітарна зупинка  по трасі (Жовті Води)

10.00-10.05 Санітарна зупинка  по трасі  (Кринички)

11.30 Приїзд на о. Хортиця

Екскурсія по Національному заповіднику «Хортиця»:

11.30 та 11.40 – 12.15 та 12.25 Оглядова екскурсія по Музею історії запорізького козацтва (45 хв.)

Гості Хортиці мають можливість відвідати єдиний в Україні Музей історії запорозького козацтва. Головний розділ його експозиції присвячений історії козацтва. Крім того, в музеї діють тематичні виставки, діорами, висвітлюється історія, практично, всіх народів, що населяли Нижнє Подніпров’я та Хортицю від кам’яної доби до сучасності.

12.30 та 12.40 – 13.15 та 13.25 Оглядова екскурсія по історико-культурному комплексу «Запорізька Січ» (45 хв.)

Екскурсія територією ІКК «Запорізька Січ» дасть змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. Екскурсанти зможуть відвідати житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнатись про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчути дух козацької доби.

14.30-15.00 Обід в «Літньому кафе»

15.00-16.00 Відвідання кінного театру "Запорізькі козаки".

16.30-17.30 Екскурсія на ДніпроГЕС ( Запоріжжя, бул. Вінтера 1) 

Дніпровську гідроелектростанцію ім. В.І. Леніна по праву можна вважати символом Запоріжжя та цілої епохи. 

Дніпрогес, крім основної своєї задачі, виконує роль мосту між лівим і правим берегами. Всі охочі можуть пройтися по 38-метровій греблі з лівого берега на протилежний, милуючись чудовими краєвидами Дніпра, островами Три Стоги, Дубовий і легендарною Хортицею. З дамби чудово видні запорізькі красені-мости: двоярусний міст Преображенського та арочний. На самій дамбі можна побачити сліди від куль - німі свідки ІІ Світової війни. Правий берег зустріне невеличким сквером з погруддям О.В. Вінтеру, парадним в'їздом до гідроелектростанції та колишньою будівлею управління Дніпробуду.

Оглядати Дніпрогес, краще оглядати з лівого берега, а саме з пл. Леніна. Це унікальне місце. Якщо встати в самому центрі площі, то поруч опиниться найбільший пам'ятник В. Леніну в Україні (1964 р.), попереду буде Дніпрогес ім. В. Леніна, позаду - проспект Леніна, праворуч - порт ім. В. Леніна, річковий вокзал Леніна, водосховище Леніна, на якому, вибачте за тавтологію, острів Леніна. І це при тому, що В. Ленін в Запоріжжі ніколи не бував.

Всі бажаючі зможуть ознайомитися з роботою однокамерного шлюзу так би мовити "зсередини" з борту екскурсійного катеру, що курсує з порту до річкового вокзалу саме через шлюз.

Вночі Дніпрогес підсвічений тисячами ламп в жовто-блакитні кольори національного прапору.

Зараз доступні два зали з експозиціями про будівництво, відновлення та спорудження другої черги ГЕС. В ході екскурсії можна оглянути макет станції та діючі турбіни в машинному залі.

17.30 Виїзд до м. Черкаси.

24.00 Приїзд до м. Черкаси 

 

У вартість входить: проїзд, екскурсійний супровід, вхідні квитки згідно програми, страховка, оформлення документів.

У вартість не входить: особисті витрати, обід.