Офіційна назва - Австрійська Республіка (Republic ?sterreich – нім. мова, Republic of Austria – англ. мова).
Географічне положення - країна розташована в південній частині Центральної Європи.
Площа - 83,9 тис. кв. км.
Населення - 8, 375 млн. осіб (2010 р.).
Столиця - Відень (Wien) - 1,687 млн. осіб.
Офіційна мова - німецька.
Клімат - оскільки значна частина країни знаходиться в горах, її кліматичні умови досить різноманітні. Залежно від регіону в тій чи іншій мірі позначаються атлантичні, континентальні і середземноморські впливи. Північно-західні вітри, що панують на півночі і заході, несуть м'яку і вологу погоду з Атлантичного океану в долини довготного напрямку і на Середньодунайську рівнину. Тут середньорічні температури становлять від 7 до 9°С, у найхолодніші місяці падають в середньому до - 1-7 нижче нуля, хоча в горах значно холодніше, а влітку піднімаються до 18-24°С, причому на південних схилах помітно тепліше. На сході Австрії сильніше виражені континентальні впливи. Опадів тут менше, хоча влітку частіше бувають зливи. Річна норма опадів в Австрії всюди, крім Віденського басейну, деяких районів Бургенланду й окремих міжгірних долин, перевищує760 мм. Їх кількість зростає з абсолютною висотою. Сніг тримається на рівнинах від одного до шести місяців у рік. Упродовж більшої частини зими в долинах тримаються тумани. Клімат рівнин і передгір'їв виразно континентальний, на заході - більш вологий. Середня температура січня від -1°С до -4°С, липня від 15°С до 18°С. Опадів - 500-900 ммна рік; у горах 1500-2000 мм. На навітряних північно-західних схилах гір випадає більше опадів, зими більш м'які, літо більш прохолодне і вологе, аніж на підвітряних південно-східних схилах гір. Сніг у гірських районах тримається до 7-8 місяців.
Релігія - католицизм (73%), лютеранство (5%), іслам (4%), інші конфесії (2%).
Грошова одиниця - євро = 100 євроцентам.
Час – відстає від київського на 1 годину.
Кухня - національна кухня Австрії єдина в світі, що носить назву столиці, а не країни, тобто "віденська", а не "австрійська". Головна австрійська м'ясна страва - відомий віденський шніцель - засмажений у сухарях великий шматок м'якої телятини, неодмінно покриває край тарілки, подається з овочевими салатами. Ще один символ віденської кухні - смажена курка "бакхун", а також кайзерівський омлет (скоріше навіть легкий пиріг із збитих яєць) "кайзершмаррн", відварена яловичина з яблучним хріном "тафельшпіц", філе форелі, локшина з сиром "касноккен" та сирний суп, короп по-сербськи, в'ялена шинка, аналог італійської "пасти" - "нокерль" і ніжна гусяча печінка. Безліч страв готується з квашеної капусти, наприклад галушки з кислою капустою "кротспатцн", печеня "хоарнейстнидей" і багато гарнірів. В Австрії також печуть дуже смачний хліб, який, на відміну від інших країн Європи, обов'язково присутній на столі.
Транспорт –присутні майже всі види громадського транспорту: залізниця, трамвай, автобус, метро. Квитки можна купити в касах попереднього продажу квитків, тютюнових кіосках, касах-автоматах. Для туристів є пільгові квитки від одного до трьох днів. Для оренди автомобіля Вам будуть потрібні дві кредитні навпочіпки і водійські права міжнародного класу.
Чайові - зазвичай чайові включені в рахунок за обслуговування. Клієнт, якщо він задоволений обслуговуванням, звичайно дає чайові в розмірі 5% від вартості замовлення.
Віза - Австрія входить до Шенгенської зони. Для отримання візи необхідно мати:
закордонний паспорт, дійсний протягом трьох місяців після закінчення терміну візи; дві анкети - заяви ( німецькою або англійською мовами); одну фотографію; ваучер на прийом і обслуговування від австрійського турагентства або готелю; медичну страховку; авіаквиток або інші проїзні документи; Довідку з місця роботи з зазначенням доходу (англійською або німецькою мовами), для непрацюючих - виписку з банківського рахунку, кредитну картку і т.д., для учнів - довідку з місця навчання; оплачений консульський збір у розмірі 30 євро. Для дітей до 18 років, які подорожують окремо від батьків, потрібний дозвіл від батьків, завірений нотаріусом. Звичайний термін оформлення документів у посольстві - до двох тижнів. Типові терміни перебування в країні за туристичним запрошенням - до трьох тижнів, за службовим - до трьох місяців. Незалежно від виду запрошення, посольство видає мультивізу для багаторазового в'їзду в країну протягом зазначеного у візі терміну.
Митні правила - немає ніяких обмежень на ввезення або вивезення іноземної і місцевої валюти (вивезення більше ніж 3,5 тис. євро декларується). Крім предметів особистого користування, можна ввозити товари і сувеніри на суму, що не перевищує 180 євро на людину (якщо товари ввозяться через спільний кордон з Угорщиною, Словенією, Словаччиною або Чехією - 70 євро на людину). Безмитно ввозиться вино - до2 л., міцні спиртні напої - до1 л., сигарети - до 200 шт. (або сигар - до 50 шт., або тютюну - до 250 гр.), парфуми - до 50 гр., туалетна вода - до0,25 л. і сувеніри на загальну суму не більше 70 євро на людину. Без спеціального дозволу заборонене ввезення і вивезення предметів і речей, що становлять історичну і художню цінність; наркотиків, зброї, золота в злитках, а також деяких медикаментів.
Курорти:
Відень - місто розкішних палаців, величних площ, мальовничих вуличок. Це місто на річці Дунай, оточене зеленим намистом Віденського лісу. Місто поетів і композиторів, місто блискуче, але затишне, життєрадісне і замріяне. Місто захоплююче і вічне... Відень - це два тисячоліття Великої історії.На перший погляд Відень гоноровий і холодний. Але якщо набратися сміливості і зробити крок назустріч, Відень закружляє своїх гостей у вирі розваг і веселощів. Хоча б раз у ньому побувавши, неможливо не закохатися в це місто назавжди.
Бад Гаштайн - бальнеотерапевтичний гірський курорт лісової зони на висоті близько1000 мнад рівнем моря, в100 кмна південь від міста Зальцбург і в410 кмвід Відня. Розташований в горах Високий Тауерн (Східні Альпи), в долині річки Гаштайнер-Ахе, яка в межах Бад Гаштайна спадає з гір у вигляді двох водоспадів. Величні гори з численними стежками для прогулянок (аналог теренкурів) взимку перетворюються в гірськолижні траси. Це головний курорт Австрії, історія його розвитку бере відлік з 1400.
Зальцбург в центрі Австрії має величезні можливості для туризму, в тому числі і гірськолижного. Озерний край на півночі регіону приваблює туристів влітку, а високі Альпи на півдні приймають безліч гірськолижників взимку. Тут знаходиться знаменитий Європейський спортивний регіон, що включає в себе селища Цель-ам-Зеє і Капрун з однойменним льодовиком. Південніше розташовані термальні і гірськолижні курорти Бад-Гаштайн і Бад-Хофгаштайн (долина Гаштайнерталь). Кожен з тутешніх гірськолижних курортів обладнаний сучасними підйомниками і володіє всією необхідною інфраструктурою.